Інститут стратегії культури опублікував збірку українських есеїв англійською та литовськими мовами.

Про це повідомляє Читомо.

Видання Ukraine!Unmuted спрямоване на те, щоби більше відкрити українську культуру для іноземної аудиторії.

Книга продовжує тему п’ятого триєнале сучасного українського мистецтва «Український Зріз», яке Інститут стратегії культури провів у Литві в листопаді-грудні 2022-го.

Зазначається, що книга вийшла у світ англійською та литовською мовами, та для української аудиторії есеї будуть презентовані онлайн рідною мовою. Публікації виходитимуть у світ двічі на тиждень на вебресурсах Інституту, а також на сторінці партнерів — журналу про сучасну культуру KORYDOR.

Як розповідають організатори, есеї, створені спеціально для «Українського Зрізу», покликані відкрити іноземцям українську культуру та її контекст, осмислюють історію мистецтва, моди, кіно з акцентом на питаннях колоніалізму та реінтерпретації; актуалізують деякі питомо українські культурні явища ХХ і ХХІ століть.

До збірки увійшли такі тексти: «Мапування «нації нізвідки»» Миколи Рябчука, «Зустріч із собою» Віталія Портникова, «Неочікувана історія успіху української культури» Ярослави Стріхи, «Заметені снігом» Катерини Ботанової, «Український авангард і народне мистецтво» Діани Клочко, «Київські книжники підкорюють Московію» Тараса Лютого, «Кіно як apparatus антиколоніального дискурсу» Івана Козленка, «Під верхніми верствами» Юрка Прохаська, «Імперія виходить із моди» Зої Звиняцківської та «Мистецтво війни» Юрка Вовкогона.

Редакторка книги — видавчиня, авторка й перекладачка Оксана Форостина.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok