Після того як військовий ПДФО забрали з місцевих бюджетів до держбюджету, структура наповнення змінилася, зазначив очільник ХОВА Олег Синєгубов, але він впевнений, що вистачити має на все.

«Заощаджувати ми не будемо, тому що нема де. Ми профінансували всі захищені статті, підтримали наші Збройні Сили та обороноздатність. Ми не можемо заощаджувати на людях, а військові — тут я про це мову навіть не веду», — зазначив Синєгубов.

Він також зазначив, що є домовленості з урядом та Офісом Президента. Тож область не має втратити нічого по фінансуванню.

За словами Синєгубова, змінилася структура наповнення: якщо раніше ПДФО на Харківщині складало 35%, наразі — це 85%. Тож, наступного року область недоотримає близько 1 млрд грн військового ПДФО, воно відправиться до держбюджету.

8 листопада Рада схвалила у повторному другому читанні законопроєкт №10037 щодо військового ПДФО. Він передбачає вилучення з місцевих бюджетів ПДФО від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, одержаних військовослужбовцями, поліціянтами та особами рядового і начальницького складу за період з 1 жовтня 2023 року по 31 грудня 2024 року. 

Читайте також

  • Переспрямування «військового ПДФО» у держбюджет не вплине на кошториси Харкова та прифронтових міст, сказав голова фракції «Слуги народу» Давід Арахамія.
  • Бюджет Харкова втратить 3.4 млрд грн через вилучення ПДФО у громад, зазначив мер Харкова Ігор Терехов.
  • Терехов хоче скоротити чверть чиновників Харківської міськради для відновлення балансу бюджету після того, як в уряді оголосили, що у проєкті бюджету на наступний рік планують забрати у громад податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) для військовослужбовців.