Мобільні аптеки зможуть працювати на прифронтових територіях та у зонах надзвичайних ситуацій, повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я України.

На Харківщині показали мобільну аптеку / Фото: t.me/mozofficial

Перша така мобільна аптека розпочала свою роботу в селах Харківської області. Маршрут транспортних засобів, які доставлятимуть ліки у 80 населених пунктів, в яких немає аптек.

На Харківщині показали мобільну аптеку / Фото: t.me/mozofficial

Лікарі та місцева влада сповіщатимуть коли така аптека відвідуватиме їхнє село чи селище. Маршрут будуватиметься відповідно до потреб громад, визначених сімейними лікарями, та з урахуванням безпекової ситуації у регіоні.

На Харківщині показали мобільну аптеку / Фото: t.me/mozofficial

«Тепер жителі 80 населених пунктів області зможуть отримати необхідні їм для лікування медпрепарати, в тому числі і за державною програмою “Доступні ліки”, тобто безоплатно або з невеликою доплатою. Сподіваюся на активну позицію та залученість інших субʼєктів аптечного ринку до цієї ініціативи в різних областях України. Дуже важливо об’єднати зусилля влади і бізнесу задля забезпечення доступності медпрепаратів», – зазначив міністр Віктор Ляшко під час візиту на Харківщину.

У таких мобільних аптеках не продаватимуть наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори. На автомобіль наноситимуть напис «мобільний аптечний пункт» та інформацію про приналежність до певного ліцензіата (аптеки, аптечної мережі чи інших субʼєктів, що мають відповідні ліцензії). У транспортному засобі має бути касовий апарат, холодильне обладнання, контроль температури та вологості повітря. 

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!