Під час ракетного обстрілу жінка разом з донькою перебувала у квартирі, в яку влучив снаряд. 

Загибла у Секторі Гази 24-річна Лейла Хіжи народилась у Харкові в 1999 році. Її батько студент-палестинець познайомився з матір’ю під час навчання, а після його закінчення, вони переїхали в Сектор Гази. Вранці 17 жовтня Лейла була з донькою у будинку батьків чоловіка, коли в будівлю влучила ракета. Обидві були поранені, їх відвезли до лікарні. Однак врятувати Лейлу не вдалося. Про це повідомив журналіст Антон Наумлюк, який розмовляв з рідними загиблої жінки.

«Свідки стверджують, що знайшли її після ізраїльського удару в напівзруйнованому будинку, вона закрила собою доньку. Поранених Лейлу та Олену привезли до лікарні, але за кілька годин туди привезли десятки поранених після вибуху біля лікарні Аль-Ахлі. Лікарів на всіх не вистачало, Лейлу врятувати не вдалося, двомісячна донька жива», – ідеться в повідомленні.

Загибель Лейли Хіжи – перша підтверджена смерть українки в Секторі Гази. Станом на 19 жовтня в списках на евакуацію з Сектору Гази знаходяться 308 українців. Їх не можуть евакуювати через єдиний пункт пропуску на Єгипет «Рафах», оскільки він залишається закритим. Про це повідомив посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук в ефірі телемарафону.

Довідка

Вранці 7 жовтня Ізраїль був атакований з боку Сектору Гази. Військові з радикального палестинського угруповання ХАМАС уразили центральні та південні регіони країни, випустивши, за їхніми даними, п’ять тисяч ракет. За даними місцевих ЗМІ, загинуло понад 150 осіб, а ще 1100 отримали поранення.

Крім того, бойовики з ХАМАС також проникли в Ізраїль через Сектор Гази по суші, морю та повітрю, використовуючи параплани. Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) заявила, що уражатиме у відповідь, і на території країни тривають бойові дії. Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що країна перебуває у стані війни.

У Харкові, як і в інших містах України, на знак солідарності на екрани міста вивели прапор Ізраїля.

«Сьогодні на знак підтримки та солідарності з ізраїльським народом на цифрові екрани міста виведений ізраїльський прапор», — додав мер Харкова Ігор Терехов.

9 жовтня ізраїльські військові віддали наказ про повну облогу Смуги Гази. Відомо про 1300 загиблих, близько 3300 осіб зазнали поранень. Доля 150 людей, викрадених і вивезених у Сектор Гази, невідома.

Міністерство закордонних справ України повідомило, що з ізраїльського міста на кордоні з Сектором Газа вдалося евакуювати українського хлопчика. Йому надали необхідну медичну та психологічну допомогу.

Читайте також

  • На знак солідарності у Харкові на екрани міста вивели прапор Ізраїля.