За 2022 рік кількість шлюбів у країні побільшало на 4%. Це найбільший ріст та рекорд за останні три роки.

Про це повідомляє Опендатабот.

Натомість розлучень та шлюбних контрактів суттєво поменшало.

Кількість шлюбів по областях / Опендатабот

Шлюбний бум відбувся в Кіровоградській та Полтавській областях. За рік нових сімей побільшало в 1,6 та 1,5 рази відповідно.

За кількістю новостворених родин попереду всіх — Дніпропетровська область — 26 534 шлюби за рік. Це майже вдвічі більше, ніж було у 2021.

При цьому, порівняно з минулим роком, у Києві стали одружуватися менше, але столиця все ще тримається на другому місті за кількість зареєстрованих шлюбів — 23 457. На третьому місті Одеська область — 16 980 нових сімей.

Найбільший спад шлюбів спостерігався в тимчасово окупованих областях:

  • -78% Херсонська область;
  • -36% Харківська.

Серед решти областей України найбільший спад у Чернівецькій області — там нових сімей торік було створено майже на третину менше до 2021 року.

Водночас кількість розлучень скоротилася на 40%.

Якщо раніше в середньому, через РАГС стосунки розривали 33 тисячі пар на рік, то у 2022 році було зафіксовано 17 893 розлучення. Це найнижчий показник за останні 9 років.

Динаміка розлучень / Опендатабот

У Києві кількість розлучень скоротилась на 23 %. Разом із тим, у столиці зафіксовано найбільшу кількість розірвань шлюбу в РАГСах — 2 698. Лідерами за кількістю розлучень також стала Дніпропетровська область — 2 218. Замикає топ Одеська область з 1503 розлученнями.

Найбільший спад розривів шлюбів зафіксовано в Чернівецькій області.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.