Серед них – об’єкти енергетичної інфраструктури, які постійно перебувають під прицілом росіян.
З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну було зафіксовано понад 800 спроб кібератак на державні установи та сервіси. Про це повідомив генеральний прокурор Андрій Костін.
«Масштаби кібероперацій Росії проти України неухильно зростають. Зафіксовано понад 800 спроб кібератак на державні установи та сервіси. Серед них – об’єкти енергетичної інфраструктури, які постійно перебувають під прицілом ворога», – зазначив він.
За словами Костіна, РФ також проводить інформаційні операції з метою дестабілізації українського суспільства та атакує телекомунікаційні системи, щоб позбавити громадян доступу до мобільного звʼязку та інтернету.
Нагадаємо, У кіберполіції немає даних про кількість атак на держструктури Харківщини. Атаки на державні органи фіксують та намагаються надавати постраждалим структурам відповідну підтримку.
Однак, точних даних про кількість та характер атак на системи державних органів у Департаменті кіберполіції Національної поліції України не мають. Про це під час брифінгу повідомила начальниця сектору Управління протидії кіберзлочинам у Харківській області Департаменту кіберполіції НП України Людмила Федорова.
Нагадаємо, у грудні 2023 року сталася масштабна кібератака на «Київстар». Користувачі масово скаржилися на відсутність зв’язку та інтернету. Збій також частково вплинув на роботу деяких банків. СБУ відкрила кримінальне провадження за фактом кібератаки на Київстар.
Російські хакери із так званої групи «Солнцепек» взяли на себе повну відповідальність за кібератаку на «Київстар», відповідна інформація зʼявилася в одноіменному телеграм-каналі. Вони заявили, що нібито знищили 10 тисяч комп’ютерів, понад 4 тисячі серверів, усі системи хмарного зберігання даних і резервного копіювання. Свою атаку аргументували тим, що компанія нібито забезпечує зв’язком ЗСУ, а також державні органи й силові структури України.
У компанії «Київстар» спростували витік персональних даних абонентів.
У зв’язку з масштабною кібератакою росіяни почали поширювати нові фейки в українському інфопросторі. Наприклад, про причетність колишнього головнокомандувача Валерія Залужного до організації хакерської атаки. Цей фейк розібрали наші фактчекери, з ним можна ознайомитися за посиланням.
Також у Ґвара Медіа є чат-бот «Перевірка», до якого можна надіслати сумнівну інформацію та перевірити її.
Читайте також
- Пропонував роботу в ЄС: харків’янина підозрюють у шахрайстві.
- Ошукав 43 людини в Україні: мешканця Пісочина підозрюють у шахрайстві.