Протягом першого кварталу середня вартість приготування борщу зросла на 21% — до 185 гривень. Про це свідчать розрахунки Всеукраїнського сервісу доставки продуктів Zakaz.ua.

Борщ — одна з найпростіших страв для середньостатистичної української сім’ї. За вартістю каструлі цієї страви можна відстежити, як змінюються ціни на базові продукти в країні.

Отже, майже на всі інгредієнти, крім буряка, зросли в ціні. Буряк подешевшав на 43% та наразі коштує близько 7 грн за кілограм. У січні ціна становила 10 гривень за кілограм. Ціна на томатну пасту та соняшникову олію теж не змінилася із січня.

Подорожчали:

  • картопля — на 7%;
  • морква — на 35%;
  • сметана — на 3%;
  • капуста — на 48%.

При цьому найдорожчим продуктом залишається м’ясо: у квітні ціна на свинину зросла на 19%. Наприклад, охолоджена лопатка на кістці коштує близько 189 гривень за кілограм, а свина лопатка без кістки — у середньому 206 гривень за кілограм.

Також спостерігається значне зростання ціна на цибулю, яка за останні місяці подорожчала майже у двічі. Зараз ціна ріпчастої цибулі коливається від 49 до 69 гривень за кілограм.

Щоб визначити собівартість блюда, аналітики взяли за основу класичний полтавський рецепт борщу з розрахунком на 3,5 — 4 літри.

З’ясувалося, що приготована страва коштуватиме 185 гривень. У січні 2023 року, борщ обходився в 153,5 гривні, ціна зросла більше ніж на 20%.

  • В Україні 30% пенсіонерів отримують менше ніж 3 тисячі гривень.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.