Усього в небезпечних районах області проживає 194 дитини.

За кілька днів з населених пунктів Харківщини, які щоденно потерпають від обстрілів та отримали оголошення про примусову евакуацію, вивезли понад 30 дітей. Про це в коментарі Укрінформ повідомила міністрка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук

«У небезпечних районах на Харківщині загалом проживали 194 дитини. Ми їх усіх знаємо, розуміємо, що населені пункти, де вони перебувають, піддаються нещадним ворожим обстрілам. Ми прагнемо вивезти дітей, щоб вони від цього не страждали. На сьогодні вдалося вивезти більше 30 дітей за кілька днів», – сказала Верещук.

За словами міністерки, держава повністю бере на себе відповідальність за фінансування евакуацій дітей із батьками, одним із батьків або із законним представником, супроводу, подальшого проживання. 

«Фінансова невизначеність тримає людей удома. Наше завдання – порекомендувати і забезпечити всіх необхідним», – додала Верещук.

Окрім того, Верещук наголосила, що після примусової евакуації діти не можуть повернутися в населені пункти, де раніше проживали, оскільки це – зона активних бойових дій або посилених ворожих обстрілів.

Примусова евакуація дітей проводиться з міста Вовчанськ і сіл Варварівка, Красний Яр, Миколаївка, Вовчанські Хутори, Волохівка, Караїчне, Охрімівка, Мала Вовча, Огірцеве. 

Читати також:

  • Розпочалося розслідування щодо вивезення білоруським Червоним Хрестом дітей з України.
  • Білоруський Червоний Хрест визнав, що краде українських дітей: МЗС України відреагувало.