Надзвичайний фонд спадщини ЮНЕСКО схвалив проєкт допомоги Міністерству культури та інформаційної політики на 1,5 мільйона доларів для розвитку інструментів цифровізації у сфері культурної спадщини України.
Сьогодні, 31 травня, на зустрічі представників Міністерства культури та інформаційної політики та бюро ЮНЕСКО в Україні були досягнуті домовленості щодо розвитку цифровізації культурної спадщини України. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства культури та інформаційної політики.
«Дуже плідна робоча зустріч з керівницею бюро ЮНЕСКО в Україні К’ярою Децці Бардескі. Обговорили конкретні кроки та виділення через спеціальний Надзвичайний фонд спадщини ЮНЕСКО $1,5 млн для якнайшвидшого впровадження технічних рішень, які дозволять нам створити та розвивати сучасні інструменти для оцифрування, моніторингу та збереження української культури», – розповіла заступниця міністра КІП Анастасія Бондар.
Під час зустрічі обговорили конкретні кроки впровадження проєкту та знайомство з національним експертом, що буде співпрацювати з МКІП та допомагати інтегрувати плани та стратегію до викликів сьогодення та європейських вимог.
Також повідомляється, що ЮНЕСКО вже на першому етапі до липня 2023 надасть 40% необхідного технічного обладнання та програмного забезпечення для розвитку серверної інфраструктури, а також міжнародних консультантів, які супроводжуватимуть всі процеси, допомагатимуть у розвитку стратегії інтеграції цифрової частини культури до європейського простору.
Нагадаємо, нещодавно Вікіпедія представила проєкт із написання статей про знищені культурні та архітектурні пам’ятки України. З 15 по 30 квітня, з нагоди Міжнародного дня пам’яток і визначних місць, кожен учасник мав можливість доповнити онлайн-енциклопедію інформацією про пам’ятки України, що вже втрачені чи перебувають під загрозою втрати. У тому числі й через російське військове вторгнення в Україну, яке спричинило значні руйнації пам’яток культури та значимих будівель.
Станом на лютий 2023 року пошкодження вже 240 українських памʼяток зафіксували в ЮНЕСКО. Це 105 релігійних обʼєктів, 18 музеїв, 86 будівель історичної чи мистецької цінності, 19 пам’ятників і 12 бібліотек.
Читайте також:
- Спільний спадок: в Україні рятують старовинні речі та передають їх музеям
- ЮНЕСКО внесла до списку світової спадщини історичний центр Одеси
- МКІП пропонує внести в списки ЮНЕСКО ще три елементи нематеріальної культурної спадщини
Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.