Міністерство культури та інформаційної політики України направило Міністерству закордонних справ України три номінаційні досьє елементів нематеріальної культурної спадщини, звідки вони були передані до ЮНЕСКО.

Йдеться про українську писанку, технологію вишивки «білим по білому» та кобзарсько-лірницьку традицію.

«В умовах злочинної війни, розв’язаної Росією 24 лютого 2022 року в спробі знищити нашу національну ідентичність, традицію, історію та самобутність, нематеріальна культурна спадщина постає не тільки джерелом нашої духовності, а й основою української незламності. Наша жива спадщина, як ціннісна система, є запорукою нашої перемоги, основою для відновлення, гарантом національної самоідентифікації, яку неможливо знищити», — зазначили в МКІП.

Аби зберегти та популяризувати нематеріальну культурну спадщину України, у міністерстві підготували та направили до ЮНЕСКО три номінаційні досьє для розгляду їх на включення до Списків ЮНЕСКО.

Насамперед, ідеться про міжнародну номінацію, підготовлену разом із Республікою Естонія — «Українська писанка: традиція і мистецтво».

Україна вперше подає міжнародну номінацію до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства. Ініціаторами стали Музей писанкового розпису в Коломиї (Івано-Франківська область), Національна спілка майстрів народного мистецтва України, Конгрес українців Естонії та Український центр у Таллінні.

Також це вперше, коли Україною подається номінація до реєстру кращих практик охорони нематеріальної культурної спадщини — «Практика з охорони кобзарсько-лірницької традиції». Її ініціаторами подання виступили три Кобзарські цехи — Київський, Львівський та Харківський.

До репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини подали «Технологію вишивки «білим по білому» міста Решетилівка Полтавської області». Цей елемент живої спадщини України, який визнаний і за кордоном. Ініціаторами подання виступили осередки майстерності та професійного навчання в Решетилівці.

  • Історичний центр Чернігова хочуть включити до спадщини ЮНЕСКО.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.