Молодшому брату, який, ймовірно, причетний до ракетного удару 5 жовтня 2023 по кафе в Грозі Куп’янського району, оголосили ще одну підозру за те, що вилучав машини в мешканців села.

Про це повідомила Харківська обласна прокуратура.

За даними слідства, 23-річний Дмитро Мамон влітку 2022 року під час окупації Купʼянська обійняв посаду «и. о. инспектора дорожно-патрульной службы группы дорожно-патрульной службы отдела государственной инспекции безопасности дорожного движения» в так званому «Управлении внутренних дел Временной гражданской администрации Харьковской области». На цій посаді він стояв на російських блокпостах, зупиняв цивільних громадян та вилучав у них автомобілі.

Після цього, як зазначають у прокуратурі, Дмитро отримав нову посаду — «инспектор (дорожно-патрульной службы) взвода № 1 отдельной роты ДПС Государственной инспекции безопасности дорожного движения». Правоохоронці кажуть, що він щомісяця отримував 45 тисяч російських рублів.

Нагадаємо, що раніше Дмитру та його брату Володимиру Мамону оголосили підозру за наведення російської ракети по кафе в селі Гроза Куп’янського району 5 жовтня 2023 року. Тоді загинуло 59 мирних жителів, ще 5 отримали поранення. Серед загиблих — 8-річний хлопчик.

Підозрюваний Владислав Мамон / Фото: t.me/prokuratura_kharkiv

Наразі обидва підозрюваних знаходяться на території РФ. Обох братів звільнено з Національної поліції України. Їм інкриміновано державну зраду.

Що відомо про підозрюваних

Обидва брати — колишні правоохоронці, які у 2022 році під час окупації смт Шевченкове Куп‘янського району перейшли на сторону РФ та стали псевдополіцейськими, зазначали в прокуратурі.

Вони підтримували з односельцями видимість дружніх стосунків для отримання інформації. Старший брат отримав інформацію щодо поминального заходу — дати, часу та місця проведення. Цю інформацію передав своїм російським кураторам, які прийняли рішення щодо нападу на цивільні об’єкти. Молодший брат під час розмови зі своєю дружиною розповів про причетність старшого брата до ракетного удару в селі Гроза і просив нікому не розголошувати цю інформацію. Про свою причетність до цього злочину чоловік не згадав.

Удар по селу Гроза

Близько 13:25 5 жовтня російські військові обстріляли кафе та магазин в селі Гроза Куп’янського району. У селі проживало 330 мешканців. З кожного двору принаймні одна людина була присутньою на поминках, повідомив міністр МВС Ігор Клименко.

Пізніше стало відомо, що по закладу в селі Гроза, де перебувало близько 60 людей, вдарили російською ракетою «Іскандер-М». У кафе люди зібралися на поминальний обід через перепоховання загиблого українського військового.

Читайте також

  • У Харкові поховали сім’ю, яка загинула внаслідок російського обстрілу — фото.