Україна долучиться до пілотного проєкту цифрового гаманця від Європарламенту.

Про це повідомила пресслужба Мінцифри.

У Європарламенті проголосували за створення гаманця цифрової ідентифікації. тепер країни-учасники консорціуму POTENTIAL протягом двох років повинні будуть представити свої національні гаманці ЄС. Тестування прототипів планують завершити до 2025 року.

Україна — єдина країна, яка не є членом ЄС, проте бере активну участь у процесі формування майбутньої електронної ідентифікації в ЄС. Зокрема, у пілотному проєкті бере участь команда Мінцифри, яка тестуватиме транскордонну взаємодію Дії.

«Дія — претендент для реалізації проєкту, оскільки застосунок виконує більшість функцій, передбачених гаманцем EUDI. Високу якість застосунку відзначили європейські експерти», — йдеться в повідомленні.

Після запуску пілоту в ЄС українці зможуть використовувати там Дію, а європейці — свої цифрові гаманці в Україні. Тобто можна буде безпечно онлайн відкривати банківський рахунок, мати постійний доступ до водійських посвідчень у телефоні, користуватися електронним підписом та отримувати електронні медичні рецепти.

Читайте також