Деокуповані громади Харківської області отримали 20 автівок для медичних потреб, повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

«Нові автомобілі придбали за кошти Японського агентства міжнародного співробітництва та Уряду Японії. Автівки спрямують до деокупованих громад для потреб лікарень», – додав очільник ОВА.

З початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року Японія надала Україні через проєкти Світового банку та Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) $4,6 млрд.

Допомога Україні від Японії

Міністр фінансів України Сергій Марченко зазначав, що в умовах повномасштабної російської агресії Японія є одним із лідерів у підтримці України в усіх можливих напрямах, а пряма бюджетна допомога – не є винятком.

«Японія вже надала підтримку на суму понад 4,6 млрд доларів США, у тому числі близько 372 млн доларів США – у формі грантів. Ця допомога є життєво важливою для забезпечення економічної та фінансової стабільності України», — зазначав Марченко.

Кошти від Японії на бюджетну підтримку залучаються через п’ять проєктів Світового банку: PEACE in Ukraine, INSPIRE, ARISE, HOPE та Development Policy Loan. А також через Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA).

У 2024 році Україна розраховує залучити 37,3 млрд доларів США від міжнародних партнерів. У перші місяці цього року Японія є найбільшим донором фінансової допомоги на гуманітарну та соціальну сфери.

На цю тему

Петро Порошенко піариться «на передку», а в Японії закликають Володимира Зеленського зупинитися. Фейкотня 21.08 – 27.08.2023 року. Персона, якій російська пропаганда приділяє найбільшу увагу — Президент України Володимир Зеленський. Так в нашому останньому аналізі хвиль дезінформації наратив «Дискредитація Президента України» посів місце в групі головних і є одним із найрозповсюдженіших. Тож, цього разу вкотре маємо справу з його реалізацію, але зі значно розширеною географією.

Японія разом з 48 країнами світу засудила Росію за спробу виправдати депортацію українських дітей на Радбезі ООН. Підписанти зазначили, що жодна дезінформація, яку поширює Росія, не може заперечити правдивість цього питання чи захистити людей від відповідальності за ці злочини. РФ продовжує зловживати повноваженнями та привілеями постійного члена Радбезу ООН, аби поширювати неправдиву інформацію про викрадення та незаконну примусову депортацію українських дітей.