Бізнес в блекауті: винахідливі роботодавці, попит на айтівців з досвідом 5+ років та просідання обігів кафе. Як працює український бізнес під час війни повідомляє Економічний фронт України.

Робота

Нових вакансій за місяць дещо поменшало — на 4%. Варто зазначити, що у листопаді 2021 року кількість нових оголошень про пошук працівників скоротився навіть більше — аж на 8%. У Work.ua вважають, що це пов’язано з традиційним зниженням бізнес-активності у листопаді.

Топ-5 регіонів, де найбільше шукають працівників, у листопаді не зазнав жодних змін. Другий місяць поспіль це Київська, Львівська, Дніпропетровська, Одеська та Івано-Франківська області.

У жовтні очікувано збільшилась кількість вакансій у свіжозвільненій Херсонській області. Здебільшого, йдеться про масові спеціальності — продавці, заправники, інженери тощо.

Також активно росте пошук працівників у Донецькій, Миколаївській, Харківській та Івано-Франківській областях.

Найбільш затребуваними, як й у жовтні, залишаються менеджери з продажу, продавці-консультанти, бухгалтери, водії та кухарі.

Посади з найбільшою зарплатнею за місяць також не змінились. У топі високооплачуваних фахівців так само залишаються медіабаєри з гонораром у 70 000 грн, водії-міжнародники — їх зарплата зросла до 41 250 грн, фінансові директори — їх гонорар також виріс й сягнув 40 000 грн, та директори з маркетингу — 35 000 грн.  Директори підприємств все ще залишаються у топі посад з найбільшою зарплатнею, натомість за місяць їх гонорар, в середньому, зменшився — до 33 750 грн.

ІТ

Вакансій ІТ-фахівців стає менше, натомість вимоги до кандидатів ростуть. За даними Djinni, у листопаді компанії опублікували 16 338 вакансій. Це на 1280 менше, ніж у жовтні. У порівнянні з листопадом 2021 кількість створених за місяць вакансій впала на 40%. Але кандидати з досвідом могли цього навіть не помітити. 

Вакансії для кандидатів з досвідом 5+ років не просто не зменшились за рік, а навіть зросли. У листопаді 2021 рекрутери створили 2262 таких вакансій, а цьогоріч — на 10% більше, 2 473.  А їх частка зросла з 14% до 24%.

Найбільш затребуваними залишаються Java розробники, DevOps та Node.js фахівці з досвідом 5+ років.

Попри блекаут на останньому тижні листопада, рекрутери продовжували створювати нові оголошення про пошук фахівців та писати повідомлення кандидатам.

У Work.ua помітили, що роботодавці не просто намагаються працювати в нових умовах — але й використовують тренди, аби привабити кандидатів.

«Бізнес адаптується до нових умов. Якщо 10 жовтня в день ракетного обстрілу роботодавці зменшили публікацію вакансій на 70%, то 15 й 23 листопада — лише на 30%. Попри блекаути та проблеми з комунікаціями, вже наступного дня після обстрілів активність роботодавців практично відновлюється. 

Роботодавці також почали приваблювати кандидатів генераторами та старлінком у вакансіях. В описах вакансій традиційні “каву та печиво” замінили “світло та зв’язок», — зазначають у Work.ua.

Бізнес

У листопаді було зареєстровано понад 14,5 тисяч фопів та 2,6 тисячі нових компаній. Цікаво, що блекаути та проблеми з комунікаціями критично не вплинули на відкриття нових справ  — різкого просідання кількості реєстрацій не помічено. Натомість після першого масованого обстрілу інфраструктури у жовтні просіли майже удвічі за тиждень.

За даними української компанії з автоматизації закладів Poster POS, за місяць масованих обстрілів та блекаутів кількість активних кафе та ресторанів в середньому по Україні скоротилася на 5%, а їх обіги — на 14%. 

Натомість вже на першому тижні грудня кафе та ресторани дещо оговтовались після блекаутів: +2% закладів, що працюють, та +6% обігів.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.