VR-тури можуть підживити спогади тим, хто ностальгує за подорожами, а тим, хто вже планує нові мандрівки (щойно це стане можливо), – допомогти визначитися, куди ж поїхати взимку. Ми зробили для вас підбірку, в якій пропонуємо поринути в атмосферу Різдва у яскравому Діснейленді, затишній Празі, чарівній Лапландії та інших цікавих локаціях. VR-тури можна дивитися як звичайні відео на ютубі, проте, щоб мати реалістичніші відчуття, це краще робити або в окулярах, в які потрібно вставити свій смартфон, або у спеціальних окулярах віртуальної реальности.

Нью-Йорк

Тривалість: 34:29

Усе починається з П’ятої Авеню. Переходячи дорогу разом з автором каналу ActionKid, який тримає камеру, ми опиняємося серед нью-йоркських галасливих вуличок. Чутно гуркіт машин, сміх, розмови перехожих, у які ми не встигаємо до кінця зануритися, адже продовжуємо рухатися далі. Деякі люди стоять посеред вулиці, розглядаючи святково прикрашені магазини. Хтось робить селфі зі своєю сім’єю чи друзями. На 11:45 ви почуєте відгомони скрипки, що приведуть вас до шоу світла просто на стінах будинку. За поворотом на 18:15 ми побачимо ялинку, до якої й попрямуємо з іншими.

 

Відень

Тривалість: 16:39

Ми опиняємося на вечірньому різдвяному ярмарку у Відні, що розмістився на Ратушній площі. Якщо попередній тур динамічний, то цей радше спокійний і статичний. Завдяки освітленню ліхтарів кольорова гама всього туру дуже тепла. Переглядаючи його, буде доречно ввімкнути пісню City of Lights. Проте на тлі самого туру грає не менш атмосферна й водночас спокійна музика, що додає святкового настрою. Падає сніг, і це створює відчуття затишку. У другій частині відео є також денна зйомка ярмарку.

 

Дісней (Анахайм, штат Каліфорнія)

Тривалість: 24:26

Тут можна побачити багато всього. Щойно ми минаємо різдвяну ялинку, то, йдучи по рельсах, потрапляємо у світ Діснея: крихітні будинки, прикрашені святковими прикрасами, відомий нам з інтро мультфільмів замок Діснея, містечко Міккі, кінотеатр з назвою мультфільму «Крижане серце» і Санта, що «пролітає» між дахами двох будинків. 

На 13:35 ми опиняємося у вечірньому Діснеї: чутно шум струмка, навколо мініатюрні магазини, і палац уже запалений вогниками.

Тут панує особлива атмосфера, що кожному нагадає про своє. Цікавим є те, що складно відчути холод у цій VR-мандрівці, адже люди в теплому Анахайму вдягнені доволі легко, якщо порівнювати із зимою в інших країнах. 

 

Копенгаген

Тривалість: 30:10

Музейний парк Тінолі занурює нас у скандинавську атмосферу Різдва. Він був відкритий у 1843-му й має багату історію. Наприклад, на колишньому місці парку атракціонів, який ми віртуально минаємо, до 1922-го року було розташоване старе місто. Авторка каналу доволі інформативно й лаконічно розповідає про місця, які ми проходимо у відео. За її словами, на Різдво цей парк дуже змінюється зовні, на відміну від того, який вигляд він має влітку, наприклад. 

 

Прага

Тривалість: 11:43

Подорож до різдвяної Праги починається з того, що ми стоїмо з іншими людьми навколо ялинки на Площі Старого Міста. Далі ми можемо подивитися зблизька, як виготовляють трдельники – традиційні чеські солодкі пироги, «погрітися» на ярмарку біля вогню з людьми, які п’ють глінтвейн, і просто насолодитися атмосферою відпочинку, в якій перебувають перехожі. Також на ярмарку є стайня з віслюком, поні й вівцями, що може нагадати історію Різдва. 

 

Берлін

Тривалість: 4:27

Цей VR-тур відрізняється від інших тим, що тут саме репортерка веде нас по ньому, даючи три поради, що можна зробити на берлінському ярмарку. Із цього відео ми дізнаємося, на якому різдвяному ринку в Берліні можна знайти ремісників з їхніми виробами, можемо «покататися» на ковзанці й побачити вигляд з колеса огляду.

 

Лапландія 

Тривалість: 11:01

Завершує нашу підбірку країна-казка – Лапландія. 

Починається відео зі співу дітей. Цей мініфільм розроблений компанією Virtual Dream, яка створює відео у віртуальній реальності для дітей, що проводять більшість свого часу в госпіталях. 

Зустрічає нас олень і тиша сніжного лісу. Далі ми бавимося з північними собаками. Пізніше два олені будуть везти нас на санках до затишної хатинки того, від кого багато дітей чекають на різдвяні подарунки. 

Цей тур може особливо сподобатися людям, які люблять природу й повільний темп. 

Раніше ми також писали про те, як VR-реальність впливає на наш мозок, а також про VR-тур як один зі способів збереження культурних пам’яток.

Теги:

#VR-тури