Харківська прокуратура викрила схему розкрадання бюджетних коштів, які призначалися на гуманітарні потреби.

Правоохоронці встановили, що торік у березні волонтер та начальник фінансового відділу селищної ради Ізюмського району організували схему для заволодіння коштами з бюджету, шляхом підвищення цін на продукти харчування та недопоставки під час закупівель через фіктивне підприємство.

Окрім того, посадовець уклав договір на закупівлю гуманітарних товарів між відділом освіти селищної ради та фіктивною фірмою на суму понад 1 мільйон гривень.

Щоб реалізувати схему, він схилив підписати договір на постачання продуктів харчування з підставним підприємством начальника відділу освіти вказаної селищної ради, яка не була обізнана про злочинні плани співучасників.

Тим часом волонтер підшукав інше підприємство реального сектору економіки та закупив у нього продукти для населення за значно нижчою ціною. Потім поставив їх до селищної ради в меншій кількості, аніж вказано по документах. Гроші які залишилися, а це 300 тисяч гривень був легалізований через інше підприємство на його особистий картковий рахунок у вигляді фінансової допомоги.

Волонтеру повідомили про підозру:

  • у пособництві в заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану;
  • у володінні та розпорядженні майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, у тому числі здійсненні фінансових операцій та вчиненні дій, спрямованих на приховування, маскування походження такого майна особою, яка знала, що таке майно прямо та повністю одержано злочинним шляхом, вчинених за попередньою змовою групою осіб;
  • у використанні завідомо підроблених документів, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.

Посадовцю інкримінують заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану та використання завідомо підроблених документів, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Начальнику відділу освіти повідомлено про підозру за фактом службової недбалості.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів.

  • СБУ затримала агента: збирав дані про Харківщину для РФ.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.