Війна триває, але маємо працювати. Як знайти роботу в Україні та за кордоном

Анастасія Шкалева - 24 Березня 2022 | 19:11

Telegram-bot "Perevirka" is against fake news

Вже місяць Україна живе у стані повномасштабної війни. Тисячі людей втратили домівки, понад 3,5 млн українців виїхали за кордон, ще декілька мільйонів були вимушені переїхати в західні регіони країни. Частина українців залишились без роботи.

При цьому хтось продовжує працювати віддалено або повністю присвятив свій час волонтерству. А хтось активно шукає роботу, як в Україні, так і в країнах Європи. 

Ми зібрали платформи та сервіси, які допоможуть знайти реальні вакансії у різних сферах — від логістики та будівництва до дизайну та СММ. Деякі сервіси допомагають українцям за кордоном знайти своє джерело доходу, інші — пропонують вакансії на Батьківщині.

Але потрібно пам’ятати, що більшість компаній, які пропонують віддалену роботу або в країнах Європи, вимагають високого знання англійської мови. Окрім того, великою перевагою є й знання інших, місцевих мов.

Remote Ukraine

remote ukraine

Платформу Remote Ukraine створили на другий день після повномасштабного вторгнення рф. Її ініціював засновник лондонської платформи TalentPools.io, як реакцію на події в житті члена команди українця Ігоря Омельченка, який разом із родиною живе в України. Наразі Омельченко є CTO Remote.

Remote Ukraine  — це платформа з вакансіями у понад 70 країнах світу. Першочергово там розміщували лише пропозиції з віддаленою роботою, але зараз працедавці пропонують й стаціонарну роботу. За три тижні на сервісі назбиралось понад 1000 вакансій у 20 категоріях. Здебільшого, як розповідає Омельченко, пропонують роботу в IT-сфері. Проте є і вакансії у логістиці, маркетингу, дизайні, технічній та механічній сферах. 

Сьогодні на платформі вже зареєструвались понад 4 500 українців, частина з яких вже успішно влаштувалися на роботу.

Для того, щоб під’єднатися до платформи, пошукачам пропонують створити профіль. В ньому необідно вказати свої навички, посади, які займали раніше та інші деталі, що допоможуть визначити рівень кваліфікації. 

Компанії так само можуть розміщувати власні оголошення про пошук фахівців, а потім самостійно реагувати на анкети кандидатів, які їм підходять. Омельченко говорить, що сторони можуть спілкуватися як на самій платформі, так і за її межами, наприклад, запросивши українців на співбесіду. 

Окрім того, на Remote можна знайти й проєкту роботу. Тоді роботодавець наймає кандидата онлайн, підписує з ним контракт та оплачує його послуги прямо на платформі.

Без реєстрації на Remote не можна переглянути ні вакансії, ні кандидатів. 

UA Talents

ua talents

Платформу UA Talents створили у Німеччині українські підприємці Іван Кичатий та Нікіта Оверчик. Вона покликана допомогти знайти роботу українцям, які виїхали за кордон та внутрішньо переміщеним особам.

Спершу на платформі збирали здебільшого вакансії технологічного сектору, але зараз можна знайти пропозиції роботи в інших галузях. На UA Talents компанії пропонують українцям дистанційну роботу, але часом є й можливості працевлаштування за кордоном.

Для того, щоб знайти собі роботу, на UA Talents є дві опції:

  • переглянути всі наявні на сайті вакансії, кастомізувавши свій пошук під певну компанію, професію, місто та країну;
  • заповнити анкету — після її обробки розробники підбирають список вакансій, які вам підходять, потім відправляють резюме роботодавцям, які вже особисто зв’язують з кандидатами.

Наразі на майданчику є вакансії від Bolt, Knauf, Nordcurrent та багато інших. Стосовно вакансій  — багато для IT-спеціалістів, але є й пропозиції для бізнес-аналітиків, архітекторів, а також багато робочих спеціальностей (слюсарі, сантехніки, теслярі тощо).

jobAid Ukraine

job aid

jobAid Ukraine — це ще одна платформа, яка дозволяє українцям знайти роботу за кордоном. Вона дуже схожа на українські аналоги для пошуку роботи. Вже на головній сторінці можна переглянути всі доступні вакансії в потрібній категорії та країні. Окрім того, на платформі є оголошення про роботу для студентів, фріланс, повна/неповна зайнятість та постійна робота.

Першочергово платформа була розрахована на Німеччину, проте зараз на ній можна знайти віддалені та офлайнові вакансії й в інших країнах світу. Розробники говорять, що на сьогодні на jobAid Ukraine вже доступно понад 10000 вакансії. Також говорять, що найближчим часом кількість онлайнової роботи перевищить 20 000 оголошень.

Наразі вже 1000 українців пройшли свої інтерв’ю з потенційними працедавцями.

Що ж стосується сфер, то це, звісно, IT та цифровий бізнес, охорона здоров’я, сфера обслуговування (готелі та ресторани), вчителювання, обробна галузь.

Кандидат, який знайшов підходящу вакансію, може прямо на платформі відправити своє резюме англійською мовою. Далі платформа пересилає його на пошту працедавцям. Після того, як компанія побачить відгук, може відправляти кандидатам запрошення на співбесіду (онлайн або офлайн в залежності від формату роботи).

Jobs for Ukraine

jobs for ukraine

 

Платформа Jobs for Ukraine з’явилася два тижні тому за допомогою румунської організації Romanian Commercial Bank’s Accelerator. Загалом вона створена для українців, які виїхали до Румунії. Проте на платформі можна знайти й вакансії в Австрії, Бельгії, Бразилії, Канаді, Чехії, Данії, Франції, Німеччині, Греції, Угорщині, Ірландії, Італії, Мальті, Молдові, Нідерландах, Польщі, Румунії, Словенії, Іспанії, Швеції, Україні, США. Загалом на  Jobs for Ukraine вже розміщено понад 1300 вакансій.

Координаторка проєкту Роксана Попа розповідає, що на платформі можна знайти вакансії з різних сфер  — охорона здоров’я, фінанси, виробництво, сфера обслуговування, технології, роздрібна торгівля, освіта, продакш, будівництво, телекомунікації, маркетинг тощо.

Для того, щоб розпочати пошук роботи, пошукачу потрібно створити власний профіль на платформі. Його можна доповнити інформацією про досвід роботи, освіту, бажані заохочення та пільги на майбутній посаді. 

Компанії так само створюють свій профіль та розміщують наявні в них вакансії.

Далі все працює за принципом застосунку для знайомств  — кандидат повинен вподобати вакансію, яка йому підходить. Далі роботодавець бачить профіль кандидата, але лише його професійні навички та досвід роботи. Якщо він вважає, що цей кандидат підходить, має так само вподобати профіль і тоді зможе побачити повну інформацію  — ім’я, стать, електронну адресу та номер телефону.

Схема працює і в зворотньому напрямку  — роботодавець має вподобати профіль кандидата (знову ж таки без будь-яких персональних даних). Якщо й кандидат зацікавився цією вакансією, обидві сторони отримують детальну інформацію одне про одного. Власне, в цей момент участь Job for Ukraine припиняється. Проте організатори запевняють, що вже мають успішні кейси працевлаштованих українців.

Lobby X

lobby x

Українці, які залишилися в країні, можуть знайти вакансії і на місцевих ресурсах. Один з таких  — Lobby X. Українська платформа заснована у 2015 році із місією працевлаштовувати задля прогресу України. Вона працює у двох напрямках, як платформа для працевлаштування та рекрутингова агенція.

На час війни організація також не зупинила свою діяльність. Навіть навпаки. Сьогодні на сайті та у соцмережах Lobby X можна знайти багато волонтерських можливостей, вакансій для військового сектору, міжнародних гуманітарних організацій, ТрО і навіть медіа, які висвітлюють війну. Зокрема на Lobby X розміщують свої вакансії Prozorro, eHealth, Glovo, Sekurno, Reface, AozaTechnologies, та інші.

«Зараз ще в пілотному режимі запускаємо відкриту базу талантів LX, котра ще більш оперативно допоможе працедавцям та працівникам знаходити одне одного», — зазначає Head of Talent Recruitment Яна Лукашук.

30% вакансій, які були до війни, поставлені на паузу. Наразі в основному залишились ті, де є можливість повністю віддаленої роботи, а також вакансії від міжнародних клієнтів (до речі, вони з самого початку війни максимально підтримують Україну і своїх українських колег, як фінансово, так і іншими важливими кроками). Більшість із них  — з ІТ напрямку. 

Всі вакансії можна знайти в Telegram-каналі Lobby X. Для того, щоб відгукнутися на ту чи іншу пропозицію, потрібно відправити своєю резюме на пошту [email protected], вказавши у темі назву вподобаної вакансії. Далі проводяться співбесіди з кандидатами, які відповідають вимогам вакансії. Яна розповідає, що сам процес найму особливо не змінився після початку вторгнення рф  — кількість етапів проходження співбесід лишилася, як і в довоєнні часи. Щоправда, працедавці стали трохи швидше і з більшою підтримкою підходити до кандидатів.

З початку війни Lobby X має два кейси успішного працевлаштування в ІТ як рекрутингова агенція та десятки кейсів успішного метчингу на волонтерські і парт-тайм можливості.

До прикладу, кандидат із України підійшов на посаду Senior Back-end розробника для європейського клієнта Lobby X. Так вийшло, що на момент початку війни він з дружиною знаходився за кордоном. Через це інженер навіть зміг приїхати в цю європейську країну на фінальне інтервʼю, і буде працювати перший час із закордонного офісу компанії, а до віддаленої роботи з України перейде як тільки це буде можливо.

Happy Monday

happy monday

Українська платформа Hapy Monday зараз закцентувалася на віддалених вакансіях, на які українці можуть податися як в країні, так і за кордоном. Наша команда Happy Monday фокусується саме на нетехнічних вакансіях.

«Наприклад, ми розміщуємо вакансії в продажу, маркетингу, HR, дизайні, управлінні проєктами, фінансах адміністративні вакансії, юридичні тощо», — зазначає засновниця Happy Monday Анна Мазур.

Статистика великих українських майданчиків каже, що зараз працівників шукають 10-15% компаній у неокупованих регіонах. Це майже вдвічі більше, ніж минулого тижня, тож динаміка позитивна.

На самому ж Happy Monday понад 780 вакансій від таких компаній як Meta, Lemon.io, Pinterest тощо. Проте тут важливо пам’ятати, що здебільшого працедавці вимагають знання англійської на достатньо високому рівні.

Для того, щоб податися на будь-яку з вакансій, потрібно заповнити «Форму подачі». У ній вказати ім’я та прізвище, номер телефону, електронну адресу, написати невеличкий супровідний лист та прикріпити своє CV (в іноземні компанії  — англійською).

Людям, які переїхали в межах України, Мазур радить переглядати вже існуючі великі українські майданчики з вакансіями.

«У часи невизначеності ми повертаємось туди, де все вже відомо й зрозуміло, тому кількість актуальних пропозицій там зростатиме щодня. Тим паче, що місцеві бізнесі та ті, хто перевіз своє підприємство в західні регіони України, активно відновлюють виробництво», — говорить засновниця.

Вакансії зараз є у сферах, пов’язаних із ключовими процесами життєзабезпечення. Це торгівля харчовими продуктами, транспорт та логістика, фармацевтика. 

Читайте також наш матеріал Що не так з цією новиною?, аби не вестися на фейки і не стати жертвою в інформаційній війні. Все буде Україна!

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.