Е-резидентство дає можливість іноземцям в пару кліків «перевезти» свій бізнес в Україну без необхідності переїжджати фізично.

Це хороший варіант для фахівців в країнах зі складною політичною та економічною ситуацією працювати з розвиненими цивілізованими ринками та захистити свої доходи.

Над проєктом Україна працювала ще з 2019 року, проте з початком війни стало надважливим залучати додаткові кошти до бюджету й підтримувати економіку країни. Саме тому цей процес значно пришвидшився.

Статус е-резидента дозволить іноземцям зареєструватись у мобільному застосунку. А далі — вони отримують можливість відкрити бізнес в Україні та сплачувати податки за найбільш вигідними умовами. Усе це без присутності в нашій країні. Така програма особливо популярна серед стартаперів, підприємців та фінансів.

Як працює цей законопроєкт / t.me/yzheleznyak

Іноземці, які відкривають бізнес в Україні, отримають такі переваги:

  • дистанційну реєстрацію е-резидентів як ФОП;
  • ведення бізнесу в українському правовову полі;
  • відкриття банківських рахунків онлайн;
  • спрощений доступ до адмінпослуг в Україні з електронним підписом.

Депутат Верховної Ради Ярослав Железняк також розповів про тих, хто не зможе бути е-резидентом, зокрема це:

  • громадяни країни-агресора РФ;
  • внесені в «чорний список» FATF;
  • особи, які мають дохід в Україні (окрім пасивного).

Подібну модель електронного резидентства вже використовують в Естонії, найбільш цифровій державі у світі. Статус е-резидентів там отримали близько 100 000 іноземців. За перші 5 років роботи такого інструменту естонський бюджет отримав 25 млн євро прямого доходу.

Додамо, що у Дії відтепер для громадян інших країн доступна посвідка на проживання. У застосунок підтягнуться посвідки у вигляді пластикової картки із безконтактним носієм. Документи такого зразка почали видавати після квітня 2018 року. Також необхідно мати ідентифікаційний номер (РНОКПП) для того, щоб вони підтягнулися.