Українські IT-фахівці створили перший захищений месенджер обміну повідомленнями Dober, який у перспективі зможуть використовувати військові. Про це повідомив «Укрінформу» засновник стартапу Дмитро Оберемок. 

За його словами, обмін інформацією відбувається на окремому сервері завдяки технологіям наскрізного шифрування. Це захистить користувачів від витоку інформації. За бажання у застосунку можна зареєструватись анонімно і видалити про себе інформацію з системи. Месенджер не прив’язується до номера телефона чи електронної пошти. Є лише акаунт та пароль від сервера. 

Для роботи з застосунком потрібен лише інтернет. Програмний апаратний сервер можна розташовувати у військовому підрозділі чи в якомусь таємному безпечному місці, — вважає розробник. 

За словами Дмитра Оберемка, розробка вже отримала висновок від «білих» хакерів з Естонії про стабільну роботу та високий рівень захисту. 

Dober має два варіанти застосунку: корпоративний та публічний. При використанні корпоративного можна отримати власний програмний сервер та контролювати його місцеперебування і доступ користувачів до нього.

Наразі завершують версію для смартфонів Apple, програмна частина якої вже майже готова. Завантажити застосунок можна в Play Market за посиланням.

Нагадаємо, що вчора вперше Україна представила національну tech-екосистему в Сан-Франциско.