Наразі закон про регулювання обігу рослин роду коноплі знаходиться на підписі у Президента.

Міністерство аграрної політики працює над створення реєстру виробників технічної коноплі та механізму відбору проб на вміст наркотичних речовин. Про це повідомили у пресслужбі міністерства.

«Мінагрополітики створить електронний реєстр, куди буде вноситися інформація про виробників технічної коноплі. Щоб було зрозуміло, хто вирощує, скільки, і яке використовує насіння.  Не потрібно буде отримувати ліцензії, квоти чи окремі дозволи на вирощування. Також готується постанова Уряду про Регламент відбору проб коноплі в період цвітіння», – зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Перший заступник Міністра додав, що проєкт наказу буде оприлюднено для громадського обговорення.

Наразі проєкт закону № 7457 «Про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності» перебуває на підписі у Президента України.

Довідка

Верховна Рада декілька разів намагалася легалізувати медичний канабіс:

  • У травні 2019 року був зареєстрований проєкт закону 10313, але він був скасований після розпуску парламенту президентом Зеленським.
  • 2 червня 2021 року зареєстровано новий проєкт 5596 з легалізації канабісу у медичних та науково-технічних цілях на підтримку електронної петиції.
  • 13 липня 2021 року Зеленський скликав позачергове засідання, де розглядалася ця ініціатива, але вона не пройшла на першому читанні.
  • 10 червня 2022-го був зареєстрований урядовий законопроєкт №7457 про медичний канабіс, який у лютому цього року рекомендував прийняти профільний комітет.
  • 28 червня 2023 року президент виступив за чесну легалізацію медичного канабісу, і 13 липня 2023 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт.

Читайте також

  • Рада розблокувала підписання закону про легалізацію медичного канабісу.