Уряд ухвалив постанову щодо створення мережі стартап-шкіл — інкубаторів — акселераторів на базі закладів вищої освіти та наукових установ.

Про це йдеться на сайті Міністерства освіти й науки України.

Це експериментальний проєкт, який спрямований на посилення співпраці університетів та науково-дослідних установ із бізнесом та підсилить економічний потенціал країни, дасть студентам та науковцям можливість розвивати стартапи.

Планують створити шість стартап-шкіл — інкубаторів — акселераторів. Для цього Міністерство освіти й науки України проведе конкурсний добір серед ЗВО та наукових установ.

Основні критерії конкурсного добору для закладів вищої освіти та наукових установ:

  • комерційна ефективність наукових, науково-технічних проєктів;
  • наявність інноваційної інфраструктури на базі закладу вищої освіти, наукової установи;
  • досвід співпраці з приватним сектором;
  • потенціал розвитку екосистеми стартапів закладу вищої освіти, наукової установи з урахуванням пріоритетних державних потреб.

Реалізацію проєкту заплановано на початок літа 2024 року.

Мережа стартап-шкіл — інкубаторів-акселераторів допоможе в тестуванні наукових проєктів, пошуку та залученню інвесторів, наданні фінансової підтримки на початковому етапі розвитку стартапу. Надалі планують залучити до проєкту якомога більше університетів та наукових установ усієї України, йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, збитки системі освіти України через війну становлять майже $14 млрд — МОН. У період з лютого 2022 року по 31 грудня 2023 року близько 13% освітньої інфраструктури було пошкоджено або зруйновано внаслідок війни, що за оцінками становить $5,6 млрд.

Варто зазначити, що три харківські університети потрапили до міжнародного рейтингу QS World University Rankings: Sustainability 2024, у якому представлені майже 1 400 вищих навчальних закладів з усього світу.

Найвищу позицію серед харківських університетів посів ХНУ імені Каразіна (691-700 позиція). Далі – Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» (901-950 позиція) та Харківський національний університет радіоелектроніки (позиція 1201+).

Читайте також

  • Три університети Харкова приєдналися до програми подвійних дипломів з Великою Британією.