Загалом чотири українські заклади вищої освіти приєдналися до програми подвійних дипломів із закладами вищої освіти Великої Британії, повідомляє уповноважена Президента України з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту Ольга Будник.

У межах ініціативи Twinning студенти можуть отримати українські та британські дипломи магістра, а заклади освіти – обмінятися досвідом. Нині за такою програмою навчається вже близько 200 студентів.

Ініціативу українсько-британську подвійних дипломів запустили у 2023 році. До неї одразу ж приєдналися шість українських закладів вищої освіти. Цьогоріч за результатами конкурсу на отримання гранту до програми долучилися ще чотири заклади вищої освіти, серед них 1 університет у Дніпрі (Університет імені Альфреда Нобеля) та 3 харківських:

  • Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого;
  • Український державний університет залізничного транспорту;
  • Харківський національний університет радіоелектроніки.

Додають, що за цими програмами готуватимуть фахівців із комп’ютерної інженерії, розвитку штучного інтелекту, кібербезпеки, логістики та урбаністики.

Харківські ЗВО у світовому топі

Три харківські університети потрапили до міжнародного рейтингу QS World University Rankings: Sustainability 2024, у якому представлені майже 1 400 вищих навчальних закладів з усього світу.

Найвищу позицію серед харківських університетів посів ХНУ імені Каразіна (691-700 позиція). Далі – Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» (901-950 позиція) та Харківський національний університет радіоелектроніки (позиція 1201+).

Читайте також

Збитки системі освіти України через війну становлять майже $14 млрд — МОН. У період з лютого 2022 року по 31 грудня 2023 року близько 13% освітньої інфраструктури було пошкоджено або зруйновано внаслідок війни, що за оцінками становить $5,6 млрд.