Регіональний директор Світового банку в Східній Європі Аруп Банерджі оцінив рівень бідності в Україні в десятикратному розмірі.

Про це він повідомив в інтерв’ю Reuters.

За словами директора, зруйновані будинки та критична інфраструктура ускладнюють і без того важкий зимовий період для українців. Це може спричинити ще одну хвилю внутрішньої міграції.

Банерджі зазначає, що 25 % населення житимуть у бідності до кінця року — це на 2 % більше ніж до війни. Уже до наступного року цифра може збільшитись до 55 %.

Цього тижня Володимир Зеленський повідомив міжнародним донорам, що Україні потрібно близько $55 — $38 мільярдів для того, щоби покрити дефіцит бюджет на наступний рік та ще $17 мільярдів, щоби розпочати відновлення інфраструктури.

Директор Світового Банку також зазначив, що Україна вже скоротила свої бюджетні плани до мінімуму, оскільки фінансування йде на виплати зарплат і пенсій, військових витрат і обслуговування внутрішнього боргу.

У випадку, якщо Україні не вдасться отримати достатню підтримку, доведеться друкувати більше грошей, що вплине на рівень інфляцію або доведеться скорочувати соціальні витрати.

Нагадаємо, що в Україну надійшло додаткове екстрене фінансування від Міжнародного валютного фонду в сумі $1,3 мільярда.