Електрики Ізюмського району «Харківобленерго» частково відновили світло в селі Студенок в Оскільській сільській громаді, повідомили в пресслужбі АТ.

Це один із найбільш постраждалих населених пунктів району. За словами начальника Ізюмського РЕМ Віталія Борща, зі світлом уже майже половина цього села.

Через замінованість території та погодні умови фахівці довгий час не могли потрапити на території, щоб розпочати роботу. Крім того, лінії проходять полями, а також через водну перепону — Сіверський Донець, місцевість заболочена.

«Треба було дочекатися саперів. Та після обстеження стало зрозуміло: відновлювати мережу будемо частинами, тому що навіть цього року не вистачить, щоб розмінувати все, що необхідно. Сапери весь час виїжджають разом із нами на ремонт ліній, усі роботи проводимо виключно у їх присутності», — розповів Віталій Борщ.

Наразі вдалося відремонтувати високовольтну лінію, яка живить село, а також 40 % внутрішньої мережі 0,4 кВ. Для повного відновлення електропостачання, знадобиться ще близько місяця.

За час активних бойових дій у селі пошкоджено майже всі будівлі. З 1600 будинків повністю зруйновано 240.

«До війни населення села складало 1450 осіб. Під час окупації залишалося 48. Зараз нас уже 480. Після відновлення електропостачання приїдуть ще десь до 300 жителів. Усі з нетерпінням чекають на повернення в село цивілізації: світла, зв’язку та інтернету», — зазначив Сергій Кохан.

  • На Харківщині знеструмленими залишається 99 селищ та міст. У травні планують заживити 23 населені пункти. Однак, щоб розпочати роботи на територіях, де немає електропостачання, фахівцям необхідно дочекатися розміновування території. Наразі замінованими залишається 7 тисяч ліній електропередач.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.