Застосунок mRiik, естонський аналог української системи «Дії», залишається на етапі розробки, повідомив заступник міністра цифрової трансформації Естонії Лукас Ільвес в інтерв’ю DOU. Навіть після успішних тестів серед користувачів у травні-червні, застосунок поки не готовий до публічного випуску.

Ільвес зауважив, що однією з основних проблем є визнання юридичного статусу електронних документів для підтвердження особистості в реальному світі. Це визначає необхідність удосконалення законодавства, що регулює використання цифрових ідентифікаторів.

На початковому етапі mRiik мав обмежену кількість послуг, але зараз розробники працюють над розширенням його функціоналу. Однак, посадовець відмовився визначити конкретні терміни для публічного запуску, посилаючись на складність законодавчих процесів та спроби опозиції уповільнити їх.

«Наші формальні кроки — це запропонувати проєкт закону про документи, які підтверджують особистість. Він повинен пройти кілька читань у парламенті, і все. Теоретично ми могли б це зробити за місяць-два. У нинішній ситуації це займе трохи більше часу», — заявив Ільвес.

Читайте також

Естонський додаток mRiik презентували на заході Diia Reels, що відбувся під час всесвітнього економічного форуму в Давосі у січні цього року. Повноцінний запуск проєкта очікувався в середині 2023 року.