Уряд ухвалив постанову, яка дозволяє запустити масове виробництву дронів в Україні. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Це прискорить створення та постачання вітчизняних дронів на фронт та створить умови для стрімкого розвитку українського мілтек.

«У межах Координаційного штабу з виготовлення дронів комплексно попрацювали з усіма українськими виробниками БПЛА. Зібрали їхні болі та блокери й системно рухаємося у вирішенні питань. Разом із Міноборони, Мінекономіки, Мінстратегпром та ДССЗЗІ», — написав міністр.

Тепер виробники БПЛА зможуть активніше розвиватися, масштабуватися, реінвестувати прибуток та конкурувати з іноземними компаніями. Замість витрачання місяців на непотрібну паперову та бюрократичну роботу — пришвидшений допуск безпілотників до експлуатації, їх закупка та постачання на фронт.

За його словами, постанова фундаментально змінює підхід до самого мілтек-бізнесу з боку держави. Якщо раніше прибуток на іноземні комплектуючі був 1%, то на власні товари та послуги – 30%. Через це був не дуже активний розвиток українських виробників, а відповідно, був більший стимул до переїзду за кордон.

Щоб змінити ситуацію та стимулювати розвиток БПЛА в Україні, держава підняла частку прибутку до 25%.

«Місяць тому ми вже прибрали проблему щодо експертного контролю товарів подвійного призначення, ухваливши fast-track для дронів. А зараз можемо офіційно сказати, що проєкт Армія дронів з умовно волонтерського переріс у масштабну державну програму підтримку розвитку вітчизняного ринку БПЛА. Це прямий шлях до перемоги та збереження життя захисників і захисниць», — резюмував Михайло Федоров.

  • З харківського бюджету витратили 3 млн на програмне забезпечення для безпілотників.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.