Громадська організація Zero Waste Alliance Ukraine створила платформу «Місто нуль відходів». Вона представляє інтерактивну модель міста, відображаючу сучасну систему управління відходами, повідомляють у виданні Еко.Район.

Мета проєкту — популяризація екоактивізму в громадах, які бажають зменшити кількість відходів та ефективно використовувати наявні ресурси.

Платформа корисна для різних цільових груп:

  • громад, які працюють над створенням регіональних планів управління відходами, що вимагається законодавством.
  • для міст і сіл, які постраждали від окупації або обстрілів і знаходяться у процесі відновлення.
  • бізнесів, громадських організацій та інших спільнот, які реалізовують проєкти з утилізації відходів і бажають, щоб місцеві про них дізналися.

Взаємодія з платформою проста — користувачі можуть клікати на елементи міста та отримувати інформацію про типи об’єктів та екопроєктів. Крім того, на інтерактивній мапі можна знайти екологічні ініціативи у містах України.

У Харківській області зареєстрували шість таких ініціатив — у Харкові, Люботині та Дергачах. Вони займаються переробленням відходів, збором батарейок, продажем вживаних товарів, сортуванням відходів та компостуванням.

Нові ініціативи можуть потрапити на мапу, варто лише заповнити анкету за посиланням.

Читайте також

  • Росія завдала збитків екосистемі України на понад 2 трильйони гривень. Найбільші збитки природі — в Донецькій, Луганській та в Харківській областях.
  • У Циркунах місцева влада вирішила зекономити на вивезенні сміття. Сільрада спочатку викинула будівельне сміття на подвір’ї місцевої мешканки, а потім пообіцяла закопати його в яру неподалік.
  • Прокуратура відреагувала на мор риби в річці Уди – розпочато слідство. На території Пісочинської громади виявили масову загибель риби.