Найпріоритетнішим є виготовлення боєприпасів, дронів та бронетехніки.

За підсумками 2023 року в АТ «Українська оборонна промисловість» планують збільшити виробництво техніки та озброєння на 62% в порівнянні із минулим роком. Про це повідомив генеральний директор підприємства Герман Сметанін.

«Якщо говорити про обсяги, то за чотири квартали 2023-го ми збільшимо випуск продукції на 62%, у порівнянні з минулим роком», – сказав Сметанін.

Наразі у пріоритеті вітчизняних підприємств воєнно-промислового комплексу, за словами гендиректора Укроборонпрому, виготовлення боєприпасів, безпілотників, бронетехніки і ПТРК з ППО.

Крім того, за словами Сметаніна, українські виробники у співпраці з іноземними партнерами налагодили виробництво мінометних мін, артилерійських й танкових снарядів.

Очільник Укроборонпрому наголосив, що вся виготовлена техніка йде на потреби ЗСУ і не продається на експорт.

«Наші експортні контракти залишаються в силі, ніхто їх не скасовує. За деякими з них уже були внесені аванси. Після війни, щойно ми сформуємо резерви української армії та інших відомств, ми зможемо відновити виконання цих договорів. Сьогодні техніка Укроборонпрому за кордон не продається. Все іде на потреби ЗСУ», – зазначив Сметанін.

Також за його словами, є не закриті потреби Збройних Сил у патронах. Тому наступного року в Україні активно розвиватимуть спроможності з їх виробництва.

Хто такий Герман Сметанін

Герман Сметанін народився 1993 року в Харкові. Закінчив Харківський автомобільно-дорожній університет, де отримав диплом інженера-конструктора колісно-гусеничних транспортних засобів.

Друга освіта – НТУУ «Київський політехнічний інститут» за спеціальністю менеджмент управління оборонно-промислового комплексу.

 З 2014-го по 2015 рік працював на Державному підприємстві «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова».

Згодом став головним конструктор на Львівському бронетанковому заводі й упродовж наступних трьох років – головним інженером цього підприємства.

А незабаром очолив Харківський завод імені Малишева, що спеціалізується на випуску та модернізації важкої та легкої бронетехніки.28 червня Кабінет Міністрів України призначив Германа Сметаніна керівником Укроборонпрому.

Читати також:

  • У Харкові російські безпілотники вдарили по цивільних об’єктах — фоторепортаж.
  • Бійці ГУР отримали шість бортів розвідувальних БПЛА «Лелека-100».
  • «Дронів не шкода, вони виконують свою роботу». Підліток у Харкові збирає дрони-камікадзе для ЗСУ — фото.