Україна відмовилась від перемовин з путіним у відповідь за спробу анексії наших територій.

Відповідний указ підписав Президент України Володимир Зеленський.

Президент ввів у дію рішення РНБО від 30 вересня, у якому пунктом №1 зазначено – «Констатувати неможливість переговорів із Президентом Російської Федерації В.Путіним».

«Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю: Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 вересня 2022 року “Щодо дій України у відповідь на спробу Російської Федерації анексувати території нашої держави, з метою гарантування безпеки євроатлантичного простору, України та відновлення її територіальної цілісності“», – йдеться в тексті указу, датованому від 30 вересня 2022 року.

Також Зеленський доручив Кабінету міністрів забезпечити посилення обороноздатності України, а Верховній Раді – ухвалити законопроєкти щодо належного санкційного реагування на ескалацію з боку росії.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо, що після того, як путін оголосив про «приєднання» до росії Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей України, Зеленський оголосив, що Україна подає заявку на пришвидшений вступ до НАТО. Це рішення вже підтримало дев’ять держав Альянсу.