США виділять додаткові 89 мільйонів доларів на розмінування території України.

Фінансування піде на очищення українських територій від вибухових пристроїв, залишених російськими окупантами. Про це повідомляє пресслужба посольства США в Україні. 

«Таке масове використання росіянами саморобних вибухових пристроїв у спосіб, який ми бачимо в Україні, раніше асоціювалося лише з ІДІЛ у Сирії. Ці вибухонебезпечні пристрої блокують доступ до родючих сільськогосподарських угідь, затримують відбудову, перешкоджають переміщеним громадам повернутися до своїх домівок і продовжують вбивати та калічити невинних українських цивільних», – йдеться у повідомленні.

На виділені кошти планують залучити близько 100 груп для розмінування територій протягом наступного року. До їх складу входитиме від 2-3 до 12 осіб. А також забезпечать групи необхідним оснащенням, зокрема, захисним спорядженням, металошукачами, землерийними машинами.

За оцінками уряду України, понад 160 000 квадратних кілометрів території України засмічено вибуховими пристроями.

Нагадаємо: ДСНС та благодійна швейцарська організація «Free Ukraine» створили застосунок «MineFree», який допоможе громадянам вберегтись від вибухонебезпечних предметів.