На деокупованих територіях Харківської області тривають роботи над відновленням українського мовлення.

З 7 жовтня Перший канал «Українського радіо» повернувся до Вовчанської громади.

Мовлення поновлено спільними зусиллями представників обласної військових адміністрації та інших відомств Харківщини, повідомляють у Харківській ОВА.

  • Тим часом в Ізюмі тривають роботи з очищення радіостанції від завалів. У Куп’янську ж очікують на електропостачання до станції. Далі в обох містах фахівці відновлення антенних систем.

Першочергово планують відремонтувати радіопередавачі та антенно-фідерні системи ФМ-діапазону. Згодом зможуть відновити аналогове та цифрове телебачення.

  • У селищі Великий Бурлук уже налагоджено цифрове телевізійне мовлення в стандарті DVB-T2 та радіомовлення програми «Українське радіо» в ФМ-діапазоні, але поки на території ще працюють над відновленням електроживлення.
  • Крім цього, роботи ведуться у селі Байрак Ізюмського району. Враховуючи повне руйнування станції та висотної споруди, знищення технологічного обладнання станції, тут розглядаються альтернативи щодо запуску мовлення.

Планується повернути мовлення на всіх деокупованих територіях Харківщини.

Зазначимо, що Gwara Media відвідала деокупований Вовчанськ і показала життя містечка, розташованого за 3 кілометри від кордону з росією.