Під час польових робіт трактор наїхав на міну, яка вибухнула, але не нанесла серйозних пошкоджень техніці.

Сьогодні вдень, 31 травня, неподалік села Карасівка Золочівської громади під час роботи підірвався трактор. Про це повідомляє Суспільне з посиланням на керівника Золочівської військової адміністрації Віктора Коваленко.

За словами голови, водій трактору не постраждав, а сама техніка зазнала незначних ушкоджень. Поле перед обробкою землі обстежували сапери. 

Трактор підірвався на міні неподалік Карасівки 31 травня 2023 року / Фото: Віктор Коваленко

Скільки територій Харківщини заміновано?

Усього на Харківщині потрібно обстежити та розмінувати близько 570 тисяч гектарів — це більше однієї шостої території області. Наразі, за інформацією Харківської обласної військової адміністрації, у місті та області більше половини сільгоспугідь заміновано.

Минулого року через активні бойові дії на Харкіщині та густу замінованість вдалося провести земельні роботи на майже 500 тисячах гектарів. У цьому році із понад 1,2 мільйони гектарів посівних площ планується проводити роботи на 635 тисячах. 

«Завдяки деокупації, розмінуванню, яке вже встигли провести, маємо можливість збільшити посівну площу. 570 тис. га досі потенційно заміновані», – розповів Олег Синєгубов. 

За останні місяці декілька фермерів загинули або зазнали поранень під час роботи в полях. Деякі з них намагалися самостійно обстежити землю на наявність мін. Сапери та ХОВА закликають фермерів бути обережними та почекати, поки території оглянуть спеціалісти. Навчати фермерів розмінування за два-три місяці — небезпечно, вважає заступник очільника ОВА Євген Іванов.

За даними Харківської прокуратури, станом на березнь 2023 року через вибухи мін загинуло 1818 людей, з них 74 дитини. Поранено 2751 особу, серед них 216 дітей. 

Найчастіше люди підриваються на міні «Пелюстка»

Вона вважається найнебезпечнішою. Міна непомітна через свій розмір та колір: може бути зелена або темно-коричнева. Ворог замінував майже всю територію деокупованої Харківщини цими вибухонебезпечними предметами.

Куди звернутися, якщо на приватних територіях знайшли вибухонебезпечний предмет або щоб обстежили території?

  • Залишити заявку через застосунок ДСНС;
  • Через застосунок MineFree;
  • Зателефонувати за номером 101 або 102;

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.