Військовослужбовиці Збройних Сил України вперше отримали комплекти літніх польових костюмів, розроблених спеціально для жінок, повідомили в Міністерстві оборони.

У міністерстві зауважили, що нова форма для жінок-військовослужбовиць виготовлена з урахуванням жіночих параметрів. До її конструкції внесли елементи, які забезпечують комфорт під час виконання завдань у польових умовах.

Костюми пошиті в розмірах від 40 до 64, зростом 146-188 см і у двох повнотних групах. Моделі розробив профільний підрозділ ЗСУ разом з громадськими організаціями та українськими виробниками. Форма пройшла випробування у військовій частині.

За словами заступниці міністра оборони Наталії Калмикової, наразі у ЗСУ проходять службу десятки тисяч жінок, з яких близько 5 тисяч на передовій. У планах на 2024 рік — закупівля 65 тисяч комплектів жіночої польової форми та 100 тисяч комплектів спеціальної жіночої білизни. 50 тисяч костюмів вже почали надходити у війська.

3 серпня 2023 року Міністерство оборони України затвердило зразок-еталон жіночого літнього польового костюма для військовослужбовиць Збройних Сил України. 23 жовтня 2023 року міністерство затвердило жіночу білизну для військових.

27 грудня 2023 року Міноборони затвердило перший бронежилет для жінок українського виробництва. 11 січня 2024 року міністерство затвердило другий зразок бронежилета для військовослужбовиць, виготовлений компанією «Темп – 3000». Його особливістю є демпферні подушки, які допоможуть підігнати бронежилет під анатомічні особливості кожної жінки.

Міністерство оборони працюватиме над рівними можливостями для жінок та чоловіків в армії, повідомляє заступниця міністра оборони з питань соціального розвитку Наталія Калмикова. Зокрема, над новими зразками форми для військовослужбовиць та порушеннями прав людини стосовно жінок в армії.

Читайте також

  • Новою директоркою Агенції оборонних закупівель стала Марина Безрукова