З нового навчального року у школах міста може розпочатися навчання в комбінованому режимі. Укриття в закладах освіти активно ремонтують.
З 1 вересня у Харкові планується розпочати змішаний режим навчання для школярів. Про це повідомив міський голова Ігор Терехов в інтерв’ю проєкту «Вісті. Тема дня».
За словами мера багато батьків звертаються до міськради з проханням відновити офлайн-навчання у школах, тому в місті активно працюють над облаштуванням у закладах освіти укриттів. На сьогодні сховища облаштовані приблизно у ста школах.
«Я хочу, щоб 1 вересня наші діти почали навчання в комбінованому режимі, особливо першокласники. Це дуже важливо, бо вони повинні навчитися писати, читати, а онлайн це зробити неможливо. Крім того, вони мають бути соціалізовані. Тому зараз робимо все, щоб були укриття чи бомбосховища, виділяємо кошти, щоб наші діти могли комбіновано вчитися. Так, це будуть не всі школи, але я дуже хочу, щоб ми почали так», – наголосив Ігор Терехов.
Шкільні укриття обладнуються вентиляцією, туалетними кімнатами та комфортними сидіннями. Загальна кількість шкіл в обласному центрі за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти складає 238, 128 з них — мають укриття. Про це у запиті Ґвара Медіа розповіли у Харківській міськраді.
Ремонт укриттів
Ще 86 укриттів у закладах потребують ремонту. Втім, проєктно-кошторисна документація щодо цього не створювалася через брак коштів.
Загалом, облаштування укриттів у навчальних закладах міста оцінюється у 6 мільярдів гривень. За словами директора Департаменту науки та освіти Харківської ОВА Олексія Литвинова, держава та обласний бюджет не мають фінансової можливості забезпечити такими коштами.
Розглядаються також варіанти допомоги від міжнародних партнерів та іноземних донорів. Цьогоріч держава виділила 224 мільйони гривень на облаштування укриттів у Харківській області.
Читати також:
- Більша частина шкіл у Харкові обладнана укриттями — міськрада
- На Харківщині пошкоджено понад 35% шкіл — ХОВА
- У Харкові на ремонт укриттів в будинках витратили понад 15 мільйонів гривень
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.