Фахівці «Харківобленерго» повністю відновили електропостачання в селі Руська Лозова Харківського району.

Про це повідомила пресслужба АТ.

Після деокупації села електромережа була знищена на 95%, зазначив майстер виробничої дільниці Дергачівського РЕМ Андрій Ковалевський.

Тут були перебиті дроти, потрощені опори та підстанції. Щоб відновити електромережі, спочатку необхідно було розмінувати територію. Андрій Ковалевський зазначає, що саперам довелося: знешкодити нерозірвані снаряди, міни, інші вибухові пристрої. Лише після цього електрики змогли почати відновлювальні роботи.

Щоби повністю заживити село, енергетикам знадобився рік — першій вулиці під’єднали світло в листопаді 2022 року.

Енергетики повністю замінити провід, встановити по селу 700 нових електроопор. Також до ремонту підстанцій та високовольтних ліній залучалися підрядні організації.

Наразі в Руській Лозовій проживає близько 1500 людей — це втричі менше від довоєнних часів.

«З понад 2000 будинків у селі 25% були повністю зруйновані та не підлягають відновленню. Це також заважає поверненню — декому просто нема куди. Окрім того, до лінії зіткнення, до кордону — менше ніж 30 кілометрів, і це постійна небезпека. По нашій громаді регулярно прилітає, особливо від прильотів страждають Гоптівка та Козача Лопань», — зазначив староста Русько-Лозівського старостинського округу Олександр Євчун.

Читайте також