Діти у Краснокутській громаді навчаються онлайн через близькість до кордону з Росією, що не дає школам можливість працювати як раніше. Проте у місцевих навчальних закладах планують облаштувати укриття.

Про це в інтерв’ю Ґвара Медіа розповіла голова Краснокутської селищної ради Ірина Карабут.

Якщо буде захищений кордон та ми будемо забезпечені засобами протиповітряної оборони, тоді можна починати працювати. Однак зараз ракета до нас долітає дуже швидко.

— розповіла Карабут.

У планах підготувати сховища для роботи шкіл. У Краснокутському ліцеї №1 вже готове найпростіше укриття, як і в Пархомівці та Мурафі. 

У Козіївці розробили проєкт для будівництва бомбосховища, адже це село — найближче з розташованих до кордону в Краснокутській громаді. Карабут думає, що цей план увійде до державної програми. Однак більше подібних проєктів не планується, оскільки це потребує надто великих витрат.

Альтернативні способи освіти в Краснокутській громаді

У Краснокутській громаді діяли два проєкти, що сприяли освіті в районі. Перша — розмовно-інтеграційний клуб «Ріка» для дітей, де вчителі мови й літератури викладали українське ділове мовлення та розповідали про культуру краю. Карабут розповіла, що такий клуб працював у громаді протягом трьох місяців у 2023 році.

Другий проєкт — «Нишпорки», де діти вивчали історію Краснокутської громади.

Діти, як ті нишпорки, вивчали історію нашої громади. Наприклад, хто такий Іван Штепа [засновник селища Краснокутськ — ред.]. Також їздили на Співочі тераси, у Пархомівський музей, спілкувалися з носіями старої культури, котрої вже майже немає. Потім вони були неподалік Котельви [селище у Полтавській області — ред.] на колишньому скіфському поселені. Загалом працювали над всім, що пов’язане з українською культурою.

— зазначила Карабут.

Читайте також