Будівництво першої підземної школи в Харкові знаходиться на фінішній прямій, повідомив міський голова Ігор Терехов в етері національного телемаратону.

«Ми на завершальній стадії. Практично завершені будівельні роботи, зараз тривають роботи з благоустрою. Я дуже сподіваюся, що з кінця березня — початку квітня діти матимуть змогу навчатися у справжній школі», — сказав Терехов.

За словами Терехова, після завершення будівництва цієї школи, планується одразу розпочинати зведення наступної в одному з центральних районів міста. Кошти на будівництво виділені з місцевого бюджету. Будівництво подібних укріплених шкіл планується у кожному районі Харкова.

Раніше першу «підземну школу» у Харкові планували добудувати до кінця зими, аби з березня в ній вже навчалися діти, казав посадовець.

Нагадаємо, 4 вересня харківські школярі почали навчальний рік у харківській метрошколі, яку обладнали на 5 станція метро. Понад тисяча школярів відвідали уроки офлайн. Тоді першокласники розпочали навчання у першу зміну з 9 до 12. Після першої зміни розпочалася друга зміна, яка тривала з 13 до 16. З 15 січня на станціях метро в Харкові почне працювати дитячий садок, щоб діти могли готуватися до школи.

Крім цього, триває будівництво двох «підземних шкіл» у Харківській області — у Люботині та Коротичі. Повністю завершити роботи в укритті в селі Коротич у передмісті Харкова планують навесні 2024 року. За словами начальника ХОВА Олега Синєгубова, вартість робіт у Коротичі складає 99,1 млн грн. Укриття матиме кілька приміщень, санвузли, 3 виходи, один з яких — ліфт для людей з інвалідністю. А також автономне джерело живлення та здатність витримати пряме влучання ракети С-300. Роботи над будівництвом укриття розпочалися в жовтні 2023 року. Раніше очільник ХОВА зазначав, що підземні школи в Коротичі та Люботині Харківського району планують добудувати у січні-лютому 2024 року.

Крім того, укриття відновлюються на базі навчальних закладів Красноградського та Лозівського районів, сказав Синєгубов. Він також зазначив, що у цих районах є можливість відновити офлайн-навчання за умови безпечного простору.