Їх планують евакуювати найближчим часом.

У громадах Куп’янського району Харківської області, в яких оголошена примусова евакуація, на сьогодні залишається близько 100 дітей. Про це в ефірі телемарафону розповів голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«Мотивація у цих людей одна – вони не хочуть виїжджати та втрачати своє майно. Ми пояснюємо, що на першому місці повинна стояти безпека дітей. І саме тому ми оголосили примусову евакуацію. Поліція проводить роз’яснювальну роботу на місцях. І люди все-таки дослуховуються», – ідеться в повідомленні. 

За словами Синєгубов, усі евакуйовані отримують безкоштовне тимчасове житло та постійну матеріальну та правову підтримку від міжнародних гуманітарних організацій.

«Більшість не хоче виїжджати в інші регіони. В нас є можливість розселяти людей у Харкові та в межах Харківської області, де більш безпечно. Також за бажанням ми відправляємо людей і у західні, центральні області України», – розповів голова ХОВА.

Усі деталі щодо евакуації можна цілодобово дізнатися, зателефонувавши за номером гарячої лінії: 0-800-33-92-91. Усі дзвінки безкоштовні.

Що відомо про примусову евакуацію Куп’янського району

 Координаційний штаб із питань проведення обов’язкової евакуації населення підтримав рішення про проведення примусової евакуації сімей із дітьми з територій громад Куп’янського району, зазначив Синєгубов. 

Попереднє рішення про таку евакуацію було ухвалене Радою оборони Харківської області. Зокрема, евакуації підлягають сім’ї з дітьми з населених пунктів: Кіндрашівка, Тищенківка, Куп’янськ, Куп’янськ-Вузловий, Ківшарівка, Глушківка, Колісниківка, Курилівка, Новоосинове, Подоли. На момент розгляду цього питання на Раді оборони області в цих населених пунктах перебувало 275 дітей.

Крім того, згідно з рішенням Ради оборони дітям буде заборонено в’їжджати у вказані громади. Також, діти можуть бути евакуйовані щонайменше з одним з батьків або опікуном.

Читайте також

  • Поліція евакуювала з Куп’янського району 32 людей, з яких 16 дітей.