Ми провели день зі слідчими у Куп’янську, які намагалися відтворити події того трагічного дня. Вони продовжують знаходити рештки та тіла людей.

Робота криміналістів / Олександр Магула, Ґвара Медіа

День із криміналістами виглядає як відбудова моторошного пазла. Кожна машина досліджується з усіх боків: оглядаються отвори від куль стрілецької зброї. Всі подібні злочини ретельно документуються.

Сільська дорога вздовж залізничного полотна була останньою надією на порятунок місцевих, які тікали від війни.

Спалена машина цивільних / Олександр Магула, Ґвара Медіа

Тіла загиблих в машинах та поряд прибрали в перші дні виявлення. Остання жертва знайдена лише декілька днів тому, поранена тікала через лісосмугу.

Це жінка, яка зі слів місцевого, працювала вихователькою в дитсадку, та опікувалась безпекою дітей під час окупації. Криміналісти констатують імовірну смерть від уламків.

Вони намагаються провести опис тіла, але поряд працює наша артилерія (бойові дії у цій місцевості продовжуються і після деокупації). Тому, побоюючись обстрілів, фахівці переміщуються у більш безпечну частину міста.

Робота криміналістів / Олександр Магула, Ґвара Медіа

Огляд тіла закінчується на узбіччі дороги біля побитих житлових будинків у дворі яких виявлено, ще одне поховання. Зі слів місцевих, це 34-річний хлопець, якого розстріляли через підозру у наведенні артилерії. Його поховали батьки прямо в подвір’ї.

У Куп’янську прилітає кожен день, тому робота зі збору тіл, а також слідчих дій набуває особливої складності. Ніхто не має бажання ризикувати живими заради мертвих, навіть попри процесуальні норми.

Документи та сухпай окупантів / Олександр Магула, Ґвара Медіа


Закінчуючи усі бюрократичні аспекти своєї справи криміналісти слухають розмову місцевих працівників ДСНС, які розкопують поодинокі поховання по місту:

«Кацапи лежать ще тут усюди, куди не проїдь. Вони навіть на ношах в полях покинуті валяються.»

Експерти резюмують:

«Вони ще так місяць два полежать і води у вас тут чистої не буде, це дуже погано. Так, роботи тут на рік вперед, а може і на два».

Речі вбитих мирних жителів російськими військових / Олександр Магула, Ґвара Медіа

Тіло загиблої жінки відправляють у морг, могилу у сусідньому дворі наказали копати завтра вранці, вже 5 вечора темрява, а завтра у Куп’янську продовжиться робота.