У понад 20 населених пунктах Куп’янського району залишається тисяча дітей. Впроваджувати примусову евакуацію там наразі не планують, зазначив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов під час брифінгу.

«Ця цифра постійно змінюється, оскільки люди виїжджають, а на жаль, дехто повертається до цих територій. Ситуація на Куп’янському напрямку важка, однак вона повністю контрольована і її можна назвати стабільною. Рішення про евакуацію поки не ухвалюватимуть, однак ситуація може змінитися щохвилини. Якщо ми відчуємо відповідні загрози, зокрема з даних нашої розвідки, то одразу приймемо такі рішення», — зазначив Синєгубов.

У самому Куп’янську — на лівому та правому берегах Осколу — залишається близько 350 дітей.

12 грудня Синєгубов зазначив, що примусову евакуацію з Куп’янського району можуть продовжити. Наразі у громадах району, наближених до лінії фронту, перебуває до 300 дітей.

Що відомо про примусову евакуацію Куп’янського району

9 серпня керівник Куп’янської РВА Андрій Канашевич підписав розпорядження про оголошення обов’язкової евакуації. Тоді на території Куп’янської міської територіальної громади обов’язкова евакуація оголошена для мешканців міста Куп’янськ, Заоскілля (лівий берег річки Оскіл), Ківшарівка та Куп’янськ-Вузловий.

Координаційний штаб із питань проведення обов’язкової евакуації населення підтримав рішення про проведення примусової евакуації сімей із дітьми з територій громад Куп’янського району, зазначив Синєгубов. 

Попереднє рішення про таку евакуацію було ухвалене Радою оборони Харківської області. Зокрема, евакуації підлягають сім’ї з дітьми з населених пунктів: Кіндрашівка, Тищенківка, Куп’янськ, Куп’янськ-Вузловий, Ківшарівка, Глушківка, Колісниківка, Курилівка, Новоосинове, Подоли. На момент розгляду цього питання на Раді оборони області в цих населених пунктах перебувало 275 дітей.

Крім того, згідно з рішенням Ради оборони дітям буде заборонено в’їжджати у вказані громади. Також, діти можуть бути евакуйовані щонайменше з одним з батьків або опікуном.

Усі деталі щодо евакуації можна цілодобово дізнатися, зателефонувавши за номером гарячої лінії: 0-800-33-92-91. Усі дзвінки безкоштовні.

Читайте також