Протягом 4-10 грудня з Куп’янського району було вивезено 55 людей, зокрема 5 дітей, повідомив керівник відділу евакуації благодійної організації «Координаційний гуманітарний центр» Олег Іванов під час брифінгу.

За його словами, найбільше звернень надходить з населених пунктів Ківшарівка, Куп’янськ-Вузловий та Курилівка, які розташовані неподалік лінії фронту.

Проте через проблеми зі зв’язком та ускладнення пересування волонтерів через ожеледицю, темпи евакуації знизились. В середньому щодня вдається вивозити 10-15 осіб з найнебезпечніших районів області.

27 листопада поліція Харківщини повідомила, що з небезпечних громад Куп’янського району евакуювали всіх дітей.

Що відомо про примусову евакуацію Куп’янського району

9 серпня керівник Куп’янської РВА Андрій Канашевич підписав розпорядження про оголошення обов’язкової евакуації. Тоді на території Куп’янської міської територіальної громади обов’язкова евакуація оголошена для мешканців міста Куп’янськ, Заоскілля (лівий берег річки Оскіл), Ківшарівка та Куп’янськ-Вузловий.

Координаційний штаб із питань проведення обов’язкової евакуації населення підтримав рішення про проведення примусової евакуації сімей із дітьми з територій громад Куп’янського району, зазначив Синєгубов. 

Попереднє рішення про таку евакуацію було ухвалене Радою оборони Харківської області. Зокрема, евакуації підлягають сім’ї з дітьми з населених пунктів: Кіндрашівка, Тищенківка, Куп’янськ, Куп’янськ-Вузловий, Ківшарівка, Глушківка, Колісниківка, Курилівка, Новоосинове, Подоли. На момент розгляду цього питання на Раді оборони області в цих населених пунктах перебувало 275 дітей.

Крім того, згідно з рішенням Ради оборони дітям буде заборонено в’їжджати у вказані громади. Також, діти можуть бути евакуйовані щонайменше з одним з батьків або опікуном.

Читайте також

  • «Ця евакуація сімей з дітьми була найважчою і найбільшою з Харківської області» — Координаційний гумцентр
  • «Є факти повернення евакуйованих до своїх домівок» — Синєгубов про примусову евакуацію на Харківщині