Вартість її відновлення склала майже 6 мільйонів гривень.

У Руській Лозовій Дергачівської громади восени минулого року закінчили відновлювальні роботи. Внаслідок російських обстрілів заклад постраждав на 70%. На сьогодні медзаклад щомісяця приймає близько 300 пацієнтів. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.

За даними ХОВА, у медзакладі ще до початку повномасштабного вторгнення РФ проводився ремонт і у 2022 році планувалося його відкриття. Проте вже влітку 2022 року через російські обстріли амбулаторія зазнала значних пошкоджень.

«У Руській Лозовій амбулаторію пошкодили приблизно на 70%. Було зруйновано дах і стіну, вибиті двері та вікна. Завдяки фонду ліквідації наслідків збройної агресії змогли відновити цей об’єкт. Загальна кошторисна вартість робіт становила 5,8 мільйона гривень», – ідеться в повідомленні.

Лікувальна установа повністю оснащена необхідним обладнанням. Окрім того, при амбулаторії діє виїзна бригада. 

«У нас є спецавто, завдяки якому можемо за потреби виїздити на виклики. Якщо людині стає погано, вона телефонує і ми приїжджаємо. Найчастіше – це пенсіонери з серцево-судинними захворюваннями, які не можуть дійти до медзакладу. За потреби я виїжджаю з лікарем, аби зробити кардіограму, внутрішньом’язову або внутрішньовенну ін’єкції», – прокоментувала медсестра Юлія Здоровенко.

На сьогодні тут працює два лікарі та дві медсестри.

Медзаклади в Україні

В Україні повністю відновили 474 медзакладів, які були пошкоджені внаслідок збройної агресії РФ. Йдеться в першу чергу про медзаклади на деокупованих територіях, а також ті, які зазнали невеликих ушкоджень – МОЗ.

З 24 лютого 2022 року росіяни повністю зруйнували 195 медзакладів. Вони відновленню не підлягають. Ще 1508 лікарень пошкоджені. 

Найбільших втрат зазнала медична інфраструктура Харківщини, Донеччини, Миколаївщини, Київщини, Чернігівщини, Дніпровщини, Херсонщини, Запоріжжя. Інформацію щодо Луганської області неможливо отримати в повному обсязі.   

Читайте ще

Армія РФ 17 січня 2024 року вдарила двома ракетами С-300 по Чугуєву на Харківщині: є загибла людина. Тоді пошкодили заклад освіти.