Ці кошти підуть на проведення капітального ремонту приміщень підвалу (протирадіаційного укриття) в Харківському національному академічному театрі опери та балету ім. М. В. Лисенка, повідомляють у Харківській міській раді.

Харківські театри, які перебувають в обласному підпорядкуванні скорочують фінансування, а щонайменше половина складу усіх театральних труп Харкова перебуває поза межами міста.

Через відсутність бомбосховищ в приміщеннях театрів проводити вистави на власних сценах нині заборонено. Нині пропонується альтернативний варіант переходу до онлайн-вистав.

Наприкінці березня 2023 року Рада оборони Харківської області ввела заборону на проведення культурних заходів, якщо кількість учасників та глядачів буде більшою за 50 осіб.

Рішення про заборону проведення культурних заходів було прийнято ще 28 березня, однак наказ набув чинності лише 18 квітня. Це спричинило хаос у культурному житті міста: концерти то скасовували, то дозволяли, а вистави переносили на інші сцени та дати.

«Вони [організатори заходів – ред.] декларують, що у випадку повітряної тривоги зупинять виставу і спустять людей до укриття. А тепер цифри: ракета С-300 летить 30-40 секунд. Запропонуйте 200-300-500 людей спустити менш ніж за хвилину до укриття. Якби ми керувалися такою тезою, тоді дозволяємо відкриватися школам та дитячим садочкам. Географічне розташування і військова обстановка, що до нас [до території Харківської області – ред.] поки що долітають ракети С-300. Коли ця ситуація зміниться, будемо ухвалювати нові рішення», — так це тоді коментував начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.