Департамент здійснюватиме державну політику у сфері створення та функціонування безперешкодного середовища для всіх груп населення. 

Харків стане першим містом в Україні, яке створить департамент інклюзивної доступності та безбар’єрного середовища. Відповідне рішення було прийнято сьогодні, 2 липня, на позачерговій сесії Харківської міськради.

«Це відповідь на вимогу нашого часу кардинально переосмислити увесь міський простір – від вулиць і громадського транспорту, до будівель, сходів і парків Харкова. Тому вже найближчим часом ми приступимо до комплексного аудиту стану доступності по районах Харкова та визначимо першочергові потреби громади. Звісно, за участі самої громади», – розповів мер міста Ігор Терехов.

У Харківській міськраді уточнили, що департамент здійснюватиме державну політику у сфері створення та функціонування безперешкодного середовища для всіх груп населення. Це стосується різних сфер – транспорту, будівництва, благоустрою, соціальної інфраструктури та іншого.

Нагадаємо, 83% українців вважають безбар’єрність новою цінністю для суспільства. Більшість опитаних вважають, що для створення доступності та комфорту слід зосередити увагу на зміні поведінки людей.

На цю тему

Укрзалізниця відкрила на залізничному вокзалі у Харкові сучасний зал очікування для осіб з інвалідністю та оновила вбиральні. Також в укритті вокзалу, яке розташоване на цокольному поверсі головного залу, відкрито кімнату для відпочинку пасажирів з дітьми.