2 квітня у місті перейменували 18 топонімі, назви яких пов’язані з Російською Федерацією. Відповідне розпорядження підписав мер Харкова Ігор Терехов.
Про це повідомила пресслужба міської ради.
Відсьогодні в’їзд Трінклера перейменовано на в’їзд Глісада Джуса, на честь військового льотчика з Харкова Андрія Пільщикова з позивним «Джус». Глісада – це умовна траєкторія заходу на посадку літака, при якій забезпечується безпечне та правильне зниження.
Крім цього, вулиця Бакуліна тепер називається вулицею колишнього першого заступника міністра внутрішніх справ України, який загинув у авіакатастрофі в Броварах, Євгенія Єніна. Вулиця Біломорська стала вулицею Фінською, а вулиця Байкальська – вулицею Сніжною. Провулок Кронштадтський перейменували на провулок Чумацький, а вулицю Кронштадтську – на вулицю Литовську, провулок Алтайський – на провулок Вітряний.
Також вулиця Красноуральська стала вулицею Низинною, вулиця Іртиська – вулицею Мерлинською, провулок Іртиський – провулком Чепельським, вулицю Іжевську перейменували на вулицю Цукрову, а однойменний провулок носить назву Заможного. Провулок Кольський відтепер називатиметься провулком Червоної Рути, провулок Ельбруський перейменували на провулок Буковельський, а провулок Єльнінський – на провулок Барвистий.
Крім того, вулиця Владивостоцька стала вулицею Шведською, однойменний провулок – Скандинавським, а в’їзд – Лірницьким.
Нагадаємо, Харківська міська рада 29 березня запросила містян долучитися до громадських обговорень щодо перейменування топонімів. Вони тривали до 30 березня.
Наприкінці лютого петицію щодо перейменування вʼїзду Трінклера на Глісаду Джуса зареєстрували на сайті Харківської міськради. Увічнити в Харкові пам’ять героя російсько-української війни Андрія «Джуса» Пільщикова запропонувала авторка петиції Софія Васецька.
Що відомо про Андрія Пільщикова з позивним «Джус»
Андрій Пільщиков — льотчик-винищувач. Він народився у Харкові 1993 року, навчався у місцевій гімназії №116. У 2010-му вступив до НАУ «ХАІ», а у 2011-му — до Харківського національного університету повітряних сил імені Івана Кожедуба. Андрій Пільщиков захищав небо України від російської авіації від перших днів повномасштабного вторгнення РФ та здійснив понад 100 бойових вильотів.
«Джус» служив льотчиком-винищувачем у складі 40-ї бригади тактичної авіації. Мав понад 400 годин нальоту на літаках ХА3-30, Л-39, МіГ-29.
Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, що Андрій Пільщиков «марив літаками в українському небі». Він написав, що капітан зустрічався в США з американськими урядовцями, розповідав про нагальні потреби Повітряних Сил, був постійно на зв’язку з каліфорнійськими пілотами, був головним рушієм адвокаційної групи із просування багатьох рішень по F-16.
«Фактично саме він, харків’янин, домігся зрушення процесу докорінної модернізації української військової авіації, вперше за роки Незалежності. Він, як ніхто інший, був готовий до навчань на літаках F-16 і сприяв швидкому навчанню побратимів. Те, що робив Андрій Пільщиков у Небі та на Землі, — важко переоцінити!», — наголосила авторка петиції Софія Васецька.
25 серпня 2023 року на Житомирщині під час виконання бойового завдання в небі заткнулося два навчально-бойові літаки L-39, внаслідок якого загинуло троє бойових пілотів, зокрема капітан Андрій Пільщиков. Його посмертно нагородили званням «Герой України» та орденом «За мужність».
- «Харків має пишатися»: мати й друг «Джуса» про загибель пілота та реакцію влади – ВІДЕО
- Україна прощається з харківським пілотом Андрієм «Джусом» Пільщиковим — фото
Читайте також
- У рамках деколонізації та декомунізації в Харкові понад 100 об’єктів потрібно демонтувати та ще понад 400 вулиць — перейменувати.