У Харкові триває демонтаж будинку на Ужвій, 82 — фото

Поліна Куліш - 20 Листопада 2023 | 17:10

У Харкові тривають роботи з демонтажу першого під’їзду багатоповерхівки на вулиці Наталії Ужвій, 82, пошкодженого внаслідок російського авіаудару.

Як повідомив заступник директора департаменту ЖКГ Харківської міськради Євген Пасенов, зараз на фінальній стадії перший етап — демонтаж верхньої частини будівлі та ліфтового приміщення.

Євген Пасенов на фоні будинку на Наталаї Ужвій, 82 / Всі фото: Олексій Єрошенко, Ґвара Медіа

«Будинок розбирають поверх за поверхом, починаючи згори. Якби ми цього не зробили, він міг би неконтрольовано впасти», — пояснив Пасенов.

За його словами, завершити роботи планують до кінця року або середини січня. Кошти на демонтаж виділено з міського бюджету. Після розбирання небезпечну будівлю буде повністю ліквідовано.

Раніше міський голова Харкова Ігор Терехов вже казав, що житловий будинок на Наталії Ужвій, 82, частково буде знесений. На демонтаж першого під’їзду планують витратити 17 мільйонів гривень. У січні 2023 року він зазначав, що обвалений під’їзд повністю не підлягає відновленню, другий під’їзд — пошкоджений на 65%.

Журналісти Ґвара Медіа розповідали про підготовку під’їзду до демонтажу, показали як відбувається цей процес та запитали думку місцевих. Вони говорять, що під завалами будинку можуть залишатися тіла людей.

Читайте також

Наприкінці червня, мешканці Північної Салтівки написали петицію до Володимира Зеленського з проханням допомогти у відновленні будинку.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.