У Червонозаводському районному суді Харкова розглядатимуть справу 51-річного мешканця Куп’янська, який, ймовірно, працював правоохоронцем на окупаційну владу.

Відповідний акт затвердила та направила до суду Куп’янська окружна прокуратура Харківської області.

Слідчі встановили, що підозрюваний намагався побудувати кар’єру «правоохоронця» під час захоплення міста росіянами. Він став «в. о. дільничного інспектора поліції відділу дільничних інспекторів поліції відділу поліції № 1 (м. Куп’янськ) Управління внутрішніх справ Тимчасової цивільної адміністрації Харківської області».

У Харкові судитимуть мешканця Куп’янська, який співпрацював з окупаційною владою / Фото: t.me/prokuratura_kharkiv

У прокуратурі розповіли, що із червня по вересень 2022 року. Чоловік був відповідальним за «громадський порядок» та займався розглядом звернень від жителів міста.

Наразі підозрюваного оголошено в розшук. Його судитимуть заочно.

Викриття та документування протиправної діяльності проводилось спільно зі слідчими СУ ГУНП у Харківській області за оперативного супроводу Управління СБУ в Харківській області та ДСР НПУ.

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

Читайте також

  • Колишнього поліціянта з Куп’янська підозрюють у держзраді — прокуратура.