З настанням весняного періоду кількість донорів у центрі крові зменшилась.

У Харкові дефіцит усіх груп крові негативного резус-фактора. Це пов’язано зі збільшенням запиту на відповідні групи від військових до цивільних. Про це у коментарі Ґвара Медіа повідомили у Харківському обласному центру служби крові.

За даними центру, кількість відвідувачів зменшується сезонно, з весною.

«Така ситуація спостерігається постійно. З настанням весни-літа кількість відвідувачів у Центрі крові зменшується. Люди більше відпочивають, виїжджають з міста у відпустки, тому і донорів менше. Коли ми бачимо збільшення запиту на ті чи інші групи крові, ми повідомляємо про необхідність поповнити банк крові ними», – розповіли у пресслужбі центру.

Пункти крові у Харкові працюють на вулиці Клочківській та у ТРЦ «Нікольський». Попереднього запису немає, з собою потрібно мати паспорт та ідентифікаційний код. Документи в Дії також приймаються.

Відвідати Центр служби крові можна без попереднього запису. Обидва пункти працюють під час повітряних тривог. У Центрі безоплатно перед донацією визначають групу крові.

Крім того, мешканці області можуть викликати виїзну бригаду, зазначили в ХОВА. Фахівці прибудуть до населеного пункту, якщо збереться до 30 охочих здати кров. Зв’язатися з ними можна за номером: 095 570 4766. За умови більшої кількості охочих — до громади прибуде виїзна бригада Центру.

Про те, як обласний центр служби крові працював у перші дні повномасштабного вторгнення РФ та як функціонує зараз, читайте в матеріалі Ґвара Медіа.

Читайте також

  • «Центри життєстійкості» планують розробити в кожній громаді України