1 березня харків’яни вшанували пам’ять загиблих військових та волонтерів, які знаходилися поруч із будівлею ОДА під час російського удару.

До вцілілої адміністрації люди принесли квіти та розмістили плакат з іменами та фотографіями загиблих бійців ТрО.

У Харкові вшанували загиблих унаслідок ракетного удару по ОДА 1 березня / Олександр Магула, Ґвара Медіа

Серед тих, хто прийшов, був командир загону ТрО Олександр Асеєв, який рік назад знаходився зі своїми побратимами біля адмінбудівлі. Відомо, що 1 березня ця ТрО ще не була оформлена офіційно. Тоді із 7 чоловіків, 5 — загинули від удару.

Через те, що тероборона ще не була оформлена офіційно, дані бійців просто записували на папірцях. Загиблих поховали без почестей на кладовищі № 18, більш відоме як Безлюдівське. Олександр Асєєв домігся, щоб хлопців перепоховали.

Люди приносять квіти до адміністрації, щоб вшанувати пам’ять загиблих / Олександр Магула, Ґвара Медіа

Ракетний удар по ОДА

1 березня 2022 року близько 8 ранку російські військові влучили двома ракетами по будівлі адміністрації. Стріляли з Бєлгорода, зі стратегічного бомбардувальника-ракетоносця Ту-22, який випустив по Харкову 16 ракет. Під завалами загинула 31 людина. Серед них були військові, волонтери та тероборонівці.

28 серпня 2022 року російська армія обстріляла будівлю знову, попередньо ракетами С-300 із Бєлгородської області. Одна ракета утворила вирву на площі перед ОДА, друга зруйнувала триповерхову будівлю з протилежного боку ОДА. Жертв не було.

Читайте також:

  • 16 лютого, у Харкові попрощалися із Героєм Геннадієм Ковшиком. Він загинув, виконуючи бойове завдання у Донецькій області.
  • 8 лютого харків’яни попрощалися із військовим та волонтером Богданом Скляренком. Він загинув, виконуючи бойове завдання у Бахмуті.