Відбудовувати будинки, зруйновані у результаті ракетних ударів, планують, зокрема, з використанням 3D-технологій.
У Харкові планують використовувати сучасні технології для відбудови зруйнованих будівель. Міська рада хоче спробувати відновлювати будинки за допомогою 3D-технологій. Про це повідомили у пресслужбі міськради.
За словами мера Харкова, зараз проходять переговори щодо використання 3D-принтерів у галузі будівництва. Терехов сподівається, що переговори будуть успішними, і в місті почнуть над цим працювати.
Також він зауважив, що, попри близьку відстань до кордону з рф, Харків одним із перших почав роботи з відновлення пошкоджених будівель. Зокрема, торік відбудували близько 200 багатоповерхівок.
«Жодне з міст не набрало таких темпів відновлення, як Харків. Ми робили це на свій страх і ризик, щоб люди бачили, що український Харків відновлюється. І зараз ми продовжуємо це робити», – зазначив Ігор Терехов.
Нагадаємо, в Україні працюватиме Комісія з розгляду питань компенсації за зруйноване житло внаслідок війни. Її створюватиме орган місцевого самоврядування, а до складу може увійти не менше 5 осіб. Рішення Комісії у наданні компенсації вносяться до РПЗМ протягом п’яти робочих днів з дня проведення засідання. Далі його має затвердити ОМС. Рішення може бути оскаржене через звернення до органу місцевого самоврядування.
Хто може отримати компенсацію?
Нагадаємо, 22 травня набув чинності Закон «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України» (законопроєкт №7198).
Виходячи з цього, отримати компенсацію за знищене та пошкоджене майно зможуть:
- власники квартир, інших житлових приміщень, приватних, садових та дачних будинків;
- замовники будівництва приватних, садових та дачних будинків (фізичні особи);
- фізичні особи, які здійснили інвестування/фінансування будівництва;
- члени житлових кооперативів, які викупили житло, але не оформили право власності на нього;
- спадкоємці вищевказаних осіб.
У випадку відновлення спільного майна багатоквартирного будинку право на компенсацію мають ОСББ, управителі та ЖБК. Подати заяву можна через ЦНАП, Дію, органи соцзахисту або нотаріуса. Особи, чиє майно було пошкоджене або зруйноване, отримають житловий сертифікат, який відображатиме суму компенсації, та зможуть його використати протягом 5 років.
Читати також:
- Стало відомо, хто визначатиме суму компенсації за знищене житло
- Як виплачуватимуть компенсації за зруйноване житло – пояснює Мінінфраструктури
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.